Zvednout kotvy, vyplouváme! Aneb tipy na dárky s námořnickou tématikou

Zvednout kotvy, vyplouváme! Aneb tipy na dárky s námořnickou tématikou

Také vás vždy fascinoval pohled na nekončící modrou plochu plnou třpytivých vlnek? Rádi jste se zaposlouchávali do onoho uklidňujícího šumění a občasného žblunknutí? Možná jste měli příležitost vidět mořskou hladinu na vlastní oči, možná jste jen zasněně prohlíželi fotografie na internetu a představovali si jaké to je, smočit své kotníky v azurové vodě… Na tom vlastně vůbec nesejde, podstatný je především ten úžasný, svobody plný pocit, který vás po celou dobu zachvacoval – toužili jste odplout daleko, až za obzor? Nechat se pohupovat v rytmu vln, hluboce vdechovat čistý mořský vzduch, poslouchat chichotání racků a napínat plachty na stěžních své kocábky? Jak krásné by bylo stát se námořníkem! Pánem své lodi, přítelem vodního světa, objevitelem nových ostrovů, zatvrzelým protivníkem krutých pirátů! Vzrušující sny, které zřejmě sny jen zůstanou. Brouzdání lodí po Atlantiku vás možná mine, ale co takhle si dopřát alespoň kousek „marine“ atmosféry skrze pár předmětů, které v sobě skrývají námořnického ducha? Darujte sobě či jinému nadšenci dárek s námořnickou tématikou!

Modrá-bílá-červenáIlustrační foto: Námořnické barvy

Barvy naší vlajky, napadne kdekoho z čtenářů – ovšem pozor, tentokrát nepopisujeme jeden z našich státních symbolů, nýbrž klasický úbor pravého námořníka! Kdo se chce cítit jako člen vodní roty? Váš kamarád? Tak honem pro charakteristické, pruhované, bílo modré tričko s červeným límečkem či šátkem! A aby byl efekt lodního pracovníka dokonalý, tak nezapomeňte připojit typickou bílou čepku – dárek pro každého námořníka jako dělaný!

Ilustrační foto: Kormidlo„Volant“ jako stylový doplněk

Čímže se ovládá loď? Volantem? Ale kdeže, kormidlem! Také se vám ihned vybaví spokojený mořský vlk, s dýmkou v ústech, šedým plnovousem a přivřenýma očima, jak pomalu otáčí oním dřevěným kruhem a vychutnává si rychlost a sílu, jakou jeho stroj rozráží rozbouřené vlny?  Co ale dělat, když loď chybí, zato touha uchopit kormidlo pevně do svých dlaní přetrvává? Pořídit si loď je přeci jenom nákladná záležitost, avšak koupit kormidlo už tak drahé není – chcete doplnit interiér o krásný a neotřelý doplněk? Pak pořiďte stylové kormidlo, dá se přichytit nejen na stěnu, ale také k zábradlí schodiště či k venkovnímu plotu – skutečný námořníkomilec bude jásat!

Kotvy – v žádném případě pod hladinou…Ilustrační foto: Kotva

…ale pěkně na očích! Kdo nemá alespoň malou kotvičku, není správným námořníkem. A kdo již nějakou má, pak věřte, že jich není nikdy dost a směle mu můžete darovat další – do sbírky. Nemusíte troškařit, klidně pořiďte kotvu větších rozměrů – poslouží třeba jako dekorace do zahrady či interiéru. Kotva však bude perfektně zářit i na zajímavém polštářku, obraze, plátěné tašce, dokonce velmi zaujme i jako šperk coby přívěsek na řetízku, náramku či náušnicích.

Povinná výbava

Co musel mít každý správný krotitel vln? No zajisté, kompas a dalekohled! Stylové a funkční doplňky seženete ve speciálních prodejnách, navíc bývají uloženy v přepychových krabičkách – jako by byly přímo předurčeny k tomu, stát se krásným dárkem. Výborně působí ty, vyrobené z kovů typu mosaz. Mimo zmíněnou dvojici lze dárek doplnit i o pravou námořní píšťalku, lodní zvon či svítilnu v podobě petrolejové lampy, která se na lodích využívá dodnes. Jako vtipný doplněk dárku a milé dotvoření námořnického setu jistě poslouží nafukovací záchranný kruh s typickým bílo-červeným proužkováním.

Balíček pro námořIlustrační foto: Plachetniceníka-mlsouna

Při dlouhé plavbě rychle vyhládlo v žaludku. Správný námořník věděl, po čem sáhnout, aby doplnil energii! Do plechového kbelíčku, dřevěné truhly či importní dřevěné bedny vložte řadu typických pochutin mořských pracantů – nesmí chybět placatka či rovnou soudek s rumem, kvašené zelí ve sklenici či mini zeláku s vtipným popiskem „Proti kurdějím“, konzervy s rybím masem, přidat můžete i pokrmy s hodícím se názvem – např. „Námořnické maso“ prodávané jako polotovar, suchary a pro zasmání i konzervy se špenátem – v tomto případě ovšem nezapomeňte na DVD s díly Pepka námořníka! Obdarovaný tak při svém námořnickém mlsání může  i zavzpomínat na časy, kdy u obrazovek hltal legrační příběhy nejslavnějšího muže v modro-bílém úboru!

Zvedněte kotvy a vyrazte na plavbu za úžasným, námořnickým dárkem! Přejeme úspěšnou cestu bez potyček s mořskými vlky, bez nepříjemného překvapení v podobě bouře či nenadálého ledovce před přídí a pevně věříme, že až onen cíl svého putování naleznete, udělá radost nejen vám, ale i obdarované osobě!

You might also like

Drobnosti a pozornosti 0 Comments

Vtipné dárky zasahují: A nuda nemá šanci!!

Výběr dárku bývá často zapeklitou záležitostí. Zkuste to tentokrát nebrat tolik vážně. Věnujte takový dárek, který dotyčného rozptýlí a zvedne mu náladu. Zejména v situacích, kdy to nejvíce potřebuje. V našem

Delikatesy a nápoje 0 Comments

Voňavé umělecké dílko, líbezně mámící všechny smysly. Takový je pardubický perník

Darujte tentokrát místo obvyklé bonboniéry tradiční perník z Pardubic. U zdobeného perníku můžete vybrat motiv přesně podle svých představ. Zdařilé provedení potěší nejen na první pohled. Vůně směsi koření příjemně dráždí

Květiny 0 Comments

Zajímavý dárek z rostlinné říše: Exotický citrus

Citrus může být opravdu povedeným dárkem, který bude dělat svému majiteli parádu v jeho příbytku. Jak ale ještě před koupí poznat, že je rostlina v dobré kondici a nezajde hned následující zimu? Řešení

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!