Hola, hola, zahrada už volá!

Hola, hola, zahrada už volá!

Pranostika sice praví „Únor bílý, pole sílí“, ale letos při pohledu z okna tohle rčení nějak neplatí. Sluníčko občas vysvitne, teploměr ukazuje nad nulou a zahrádkářům se hlavou začínají honit smělé nápady, co nového na zahradě vysadit, kterak něco vylepšit, co a kam přesadit, a tak vůbec, co už by se teď v únoru mohlo pro blaho s láskou pěstovaných rostlinek podniknout. Překvapte svého milého zahrádkáře šikovným dárkem, aby byl na novou sezónu vybaven jak se sluší a patří!

Ilustrační foto: Sázení

Nová rostlinka v dárkovém balení potěší, stačí ozdobit květináč.

Je toho dost, co každý horlivý zahrádkář pro své hobby potřebuje, a tak nebude o nápady a tipy na dárky nouze. Kde jsou pracovní rukavice? Letničky už jsou patrně vyseté v truhlíku v teple na okně, nebo ve vytápěném skleníku. Ještě ne? Rychle to napravte! Zakupte semínka rozličných rostlin, ať už okrasných nebo užitkových, která přijdou v následujících týdnech jistě vhod.

V únoru je vhodné na zahradě zastřihnout kvetoucí dřeviny, a když nemrzne, i listnatý živý plot. Má váš zahrádkář na tyto praktické úkony potřebné vybavení? Zahradní nůžky, pilka a jiné náčiní představují další potenciální dárek. Též na přípravu záhonů pro letničky či zeleninu a zarytí kompostu do půdy je třeba spousta zahradnického náčiní. Koncem měsíce je záhodno sestřihnout okrasné trávy a trvalky, i k tomu se nový zahradnický set bude hodit. 

Zimní ochranu na rostlinách raději ještě každý zodpovědný zahrádkář ponechá, naopak se postará i o pozdější ochranu citlivých stálezelených dřevin před prudkým sluncem.  Jen o pár týdnů později, v březnu, je vhodná doba pro výsadbu ovocných stromků i keřů. Koupě stromku, který ovážete před věnováním velikou mašlí, vzbudí jistě velké nadšení.

Dohlédněte na to, aby vašemu zahrádkáři nechybělo nic na novou sezónu . A pomalu si naplánujte návštěvu zahradnictví, třeba u Starkla u Čáslavi, kde zahajují 18. března akcí Jaro u Starkla. Koneckonců se jedná i o tip na pěkný výlet. Kdo má rád jarní květiny, přijde si zde jistě na své a bude zářit radostí. To je pro každého dárce přece ta nejlepší odměna. A pak již hurá na zahradu!!

Nevyznáte se ani za mák v květinách, stromcích či osivu, ani se absolutně neorientujete v jednotlivých typech rýčů, zahradních nožíků nebo motyk? I přesto můžete obdarovat zahrádkáře vskutku královsky!! Pokud si nejste jisti koupí konkrétní rostliny nebo určitého druhu nářadí, vytvořte skvělý dárkový balíček pro zahrádkáře. Co by mohl obsahovat? Například následující trio:

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada

Dárková poukázka do Zahradnictví Starkl

Zahrádkář, návod k přežití (POZOR! Tuto knížečku doporučujeme pouze pokud má obdarovávaný alespoň trochu smysl pro humor).

A co letos vykvete u vás na zahradě?

A co letos vykvete u vás na zahradě?

 

You might also like

Hračka pro psa, která opravdu vydrží? Vsaďte na superodolný KONG

Zkušení kynologové a trenéři psů stále více poukazují na nutnost zabavit psa nejen fyzicky, ale i mentálně. Zjištění, že obyčejná procházka nestačí, není žádným velkým překvapením. Jenže většina z nás má

Dárek, který pes skutečně ocení? No přece chutný pamlsek!

Také kupujete jako dárky pro psa roztomilé obojky, krásná vodítka, pestrobarevné oblečky a máte z toho velkou radost?  Jenže pes si vůbec neuvědomuje, že má skvělé moderní vodítko či fešný obojek.

Knihy a předplatné 0 Comments

Plavky, ručník… a knížku!

Uleháte pod pečlivě rozložený slunečník a od přehrady, moře nebo třeba rybníku za domem se odráží zbytky slunečních paprsků. K obrazu idylického letního dne si podle libosti můžete doplnit víno, přítele,

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!