Hola, hola, zahrada už volá!

Hola, hola, zahrada už volá!

Pranostika sice praví „Únor bílý, pole sílí“, ale letos při pohledu z okna tohle rčení nějak neplatí. Sluníčko občas vysvitne, teploměr ukazuje nad nulou a zahrádkářům se hlavou začínají honit smělé nápady, co nového na zahradě vysadit, kterak něco vylepšit, co a kam přesadit, a tak vůbec, co už by se teď v únoru mohlo pro blaho s láskou pěstovaných rostlinek podniknout. Překvapte svého milého zahrádkáře šikovným dárkem, aby byl na novou sezónu vybaven jak se sluší a patří!

Ilustrační foto: Sázení

Nová rostlinka v dárkovém balení potěší, stačí ozdobit květináč.

Je toho dost, co každý horlivý zahrádkář pro své hobby potřebuje, a tak nebude o nápady a tipy na dárky nouze. Kde jsou pracovní rukavice? Letničky už jsou patrně vyseté v truhlíku v teple na okně, nebo ve vytápěném skleníku. Ještě ne? Rychle to napravte! Zakupte semínka rozličných rostlin, ať už okrasných nebo užitkových, která přijdou v následujících týdnech jistě vhod.

V únoru je vhodné na zahradě zastřihnout kvetoucí dřeviny, a když nemrzne, i listnatý živý plot. Má váš zahrádkář na tyto praktické úkony potřebné vybavení? Zahradní nůžky, pilka a jiné náčiní představují další potenciální dárek. Též na přípravu záhonů pro letničky či zeleninu a zarytí kompostu do půdy je třeba spousta zahradnického náčiní. Koncem měsíce je záhodno sestřihnout okrasné trávy a trvalky, i k tomu se nový zahradnický set bude hodit. 

Zimní ochranu na rostlinách raději ještě každý zodpovědný zahrádkář ponechá, naopak se postará i o pozdější ochranu citlivých stálezelených dřevin před prudkým sluncem.  Jen o pár týdnů později, v březnu, je vhodná doba pro výsadbu ovocných stromků i keřů. Koupě stromku, který ovážete před věnováním velikou mašlí, vzbudí jistě velké nadšení.

Dohlédněte na to, aby vašemu zahrádkáři nechybělo nic na novou sezónu . A pomalu si naplánujte návštěvu zahradnictví, třeba u Starkla u Čáslavi, kde zahajují 18. března akcí Jaro u Starkla. Koneckonců se jedná i o tip na pěkný výlet. Kdo má rád jarní květiny, přijde si zde jistě na své a bude zářit radostí. To je pro každého dárce přece ta nejlepší odměna. A pak již hurá na zahradu!!

Nevyznáte se ani za mák v květinách, stromcích či osivu, ani se absolutně neorientujete v jednotlivých typech rýčů, zahradních nožíků nebo motyk? I přesto můžete obdarovat zahrádkáře vskutku královsky!! Pokud si nejste jisti koupí konkrétní rostliny nebo určitého druhu nářadí, vytvořte skvělý dárkový balíček pro zahrádkáře. Co by mohl obsahovat? Například následující trio:

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada

Dárková poukázka do Zahradnictví Starkl

Zahrádkář, návod k přežití (POZOR! Tuto knížečku doporučujeme pouze pokud má obdarovávaný alespoň trochu smysl pro humor).

A co letos vykvete u vás na zahradě?

A co letos vykvete u vás na zahradě?

 

You might also like

Zahrádkaření: Pro někoho strast, pro jiné slast! Potěšte podzimními dárky oddané zahrádkáře

Jste zahradní neumětel? I tak můžete vybrat skvělý dárek pro zahrádkáře! Za oknem fouká vítr, poletuje listí, občas se přižene prudký a vytrvalý lijavec, jindy zase slunko pohladí posledními teplými

Dárky pro zvířecí mazlíčky 0 Comments

Praktický dárek pro vašeho čtyřnohého přítele: boty pro psa

Připadá Vám pes v botách k popukání směšný a nikdy byste svému miláčkovi takovou potupu nenadělili ani náhodou? Potom vězte, že botky pro psa nejsou jenom na ozdobu. Polštářky na psích tlapkách

Jen je nechte, ať se bojí!

V bláznivé muzikálové komedii „Jen ho nechte, ať se bojí“ je mladý skladatel v podání Luďka Soboty neustále záměrně uváděn do děsivých šoků, aby byla podpořena jeho umělecká kreativita. Na

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!