Hola, hola, zahrada už volá!

Hola, hola, zahrada už volá!

Pranostika sice praví „Únor bílý, pole sílí“, ale letos při pohledu z okna tohle rčení nějak neplatí. Sluníčko občas vysvitne, teploměr ukazuje nad nulou a zahrádkářům se hlavou začínají honit smělé nápady, co nového na zahradě vysadit, kterak něco vylepšit, co a kam přesadit, a tak vůbec, co už by se teď v únoru mohlo pro blaho s láskou pěstovaných rostlinek podniknout. Překvapte svého milého zahrádkáře šikovným dárkem, aby byl na novou sezónu vybaven jak se sluší a patří!

Ilustrační foto: Sázení

Nová rostlinka v dárkovém balení potěší, stačí ozdobit květináč.

Je toho dost, co každý horlivý zahrádkář pro své hobby potřebuje, a tak nebude o nápady a tipy na dárky nouze. Kde jsou pracovní rukavice? Letničky už jsou patrně vyseté v truhlíku v teple na okně, nebo ve vytápěném skleníku. Ještě ne? Rychle to napravte! Zakupte semínka rozličných rostlin, ať už okrasných nebo užitkových, která přijdou v následujících týdnech jistě vhod.

V únoru je vhodné na zahradě zastřihnout kvetoucí dřeviny, a když nemrzne, i listnatý živý plot. Má váš zahrádkář na tyto praktické úkony potřebné vybavení? Zahradní nůžky, pilka a jiné náčiní představují další potenciální dárek. Též na přípravu záhonů pro letničky či zeleninu a zarytí kompostu do půdy je třeba spousta zahradnického náčiní. Koncem měsíce je záhodno sestřihnout okrasné trávy a trvalky, i k tomu se nový zahradnický set bude hodit. 

Zimní ochranu na rostlinách raději ještě každý zodpovědný zahrádkář ponechá, naopak se postará i o pozdější ochranu citlivých stálezelených dřevin před prudkým sluncem.  Jen o pár týdnů později, v březnu, je vhodná doba pro výsadbu ovocných stromků i keřů. Koupě stromku, který ovážete před věnováním velikou mašlí, vzbudí jistě velké nadšení.

Dohlédněte na to, aby vašemu zahrádkáři nechybělo nic na novou sezónu . A pomalu si naplánujte návštěvu zahradnictví, třeba u Starkla u Čáslavi, kde zahajují 18. března akcí Jaro u Starkla. Koneckonců se jedná i o tip na pěkný výlet. Kdo má rád jarní květiny, přijde si zde jistě na své a bude zářit radostí. To je pro každého dárce přece ta nejlepší odměna. A pak již hurá na zahradu!!

Nevyznáte se ani za mák v květinách, stromcích či osivu, ani se absolutně neorientujete v jednotlivých typech rýčů, zahradních nožíků nebo motyk? I přesto můžete obdarovat zahrádkáře vskutku královsky!! Pokud si nejste jisti koupí konkrétní rostliny nebo určitého druhu nářadí, vytvořte skvělý dárkový balíček pro zahrádkáře. Co by mohl obsahovat? Například následující trio:

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada

Dárková poukázka do Zahradnictví Starkl

Zahrádkář, návod k přežití (POZOR! Tuto knížečku doporučujeme pouze pokud má obdarovávaný alespoň trochu smysl pro humor).

A co letos vykvete u vás na zahradě?

A co letos vykvete u vás na zahradě?

 

You might also like

Knižní duel: Zvítězí beletrie nebo naučná literatura?

Lákavá všehochuť příběhů kontra pokladnice vědomostí Beletrie pobaví, rozesměje, rozpláče, dokáže šokovat. Nabízí se nám nekonečná řada titulů rozličných žánrů, od autorů napříč staletími. Díla literárních klasiků, která mají stále

Film a hudba 0 Comments

Dymytry: Kapela, která myslí na své věrné

 Na pódiích festivalů a větších klubů u nás obvykle najdete kapely, které hrají pohodový rock či pop-rock. Jistou výjimkou jsou však pražští Dymytry, které také potkáte na mnoha letních open-air

Zahradní kolekce OPINEL: senzační dárky pro zahrádkáře i houbaře

 První nůž francouzské značky OPINEL byl vyroben již v roce 1890. Tenkrát se jednalo o nůž zavírací, díky kterému firma prorazila na trhu a stala se postupně osvědčenou klasikou. Nože OPINEL

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!