Hola, hola, zahrada už volá!

Hola, hola, zahrada už volá!

Pranostika sice praví „Únor bílý, pole sílí“, ale letos při pohledu z okna tohle rčení nějak neplatí. Sluníčko občas vysvitne, teploměr ukazuje nad nulou a zahrádkářům se hlavou začínají honit smělé nápady, co nového na zahradě vysadit, kterak něco vylepšit, co a kam přesadit, a tak vůbec, co už by se teď v únoru mohlo pro blaho s láskou pěstovaných rostlinek podniknout. Překvapte svého milého zahrádkáře šikovným dárkem, aby byl na novou sezónu vybaven jak se sluší a patří!

Ilustrační foto: Sázení

Nová rostlinka v dárkovém balení potěší, stačí ozdobit květináč.

Je toho dost, co každý horlivý zahrádkář pro své hobby potřebuje, a tak nebude o nápady a tipy na dárky nouze. Kde jsou pracovní rukavice? Letničky už jsou patrně vyseté v truhlíku v teple na okně, nebo ve vytápěném skleníku. Ještě ne? Rychle to napravte! Zakupte semínka rozličných rostlin, ať už okrasných nebo užitkových, která přijdou v následujících týdnech jistě vhod.

V únoru je vhodné na zahradě zastřihnout kvetoucí dřeviny, a když nemrzne, i listnatý živý plot. Má váš zahrádkář na tyto praktické úkony potřebné vybavení? Zahradní nůžky, pilka a jiné náčiní představují další potenciální dárek. Též na přípravu záhonů pro letničky či zeleninu a zarytí kompostu do půdy je třeba spousta zahradnického náčiní. Koncem měsíce je záhodno sestřihnout okrasné trávy a trvalky, i k tomu se nový zahradnický set bude hodit. 

Zimní ochranu na rostlinách raději ještě každý zodpovědný zahrádkář ponechá, naopak se postará i o pozdější ochranu citlivých stálezelených dřevin před prudkým sluncem.  Jen o pár týdnů později, v březnu, je vhodná doba pro výsadbu ovocných stromků i keřů. Koupě stromku, který ovážete před věnováním velikou mašlí, vzbudí jistě velké nadšení.

Dohlédněte na to, aby vašemu zahrádkáři nechybělo nic na novou sezónu . A pomalu si naplánujte návštěvu zahradnictví, třeba u Starkla u Čáslavi, kde zahajují 18. března akcí Jaro u Starkla. Koneckonců se jedná i o tip na pěkný výlet. Kdo má rád jarní květiny, přijde si zde jistě na své a bude zářit radostí. To je pro každého dárce přece ta nejlepší odměna. A pak již hurá na zahradu!!

Nevyznáte se ani za mák v květinách, stromcích či osivu, ani se absolutně neorientujete v jednotlivých typech rýčů, zahradních nožíků nebo motyk? I přesto můžete obdarovat zahrádkáře vskutku královsky!! Pokud si nejste jisti koupí konkrétní rostliny nebo určitého druhu nářadí, vytvořte skvělý dárkový balíček pro zahrádkáře. Co by mohl obsahovat? Například následující trio:

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada

Dárková poukázka do Zahradnictví Starkl

Zahrádkář, návod k přežití (POZOR! Tuto knížečku doporučujeme pouze pokud má obdarovávaný alespoň trochu smysl pro humor).

A co letos vykvete u vás na zahradě?

A co letos vykvete u vás na zahradě?

 

You might also like

Hračky a hry 0 Comments

Legendární Igráček: Moderní a přitom stále svůj

Vzpomínáte s dojetím na ty dlouhé hodiny, kdy jste si zaujatě hráli s postavičkami Igráčků a budovali jim velkoměsto z pomalovaných krabic od bot? Ale dost, zamáčkněte slzu, zapomeňte na nostalgii a radši

Knihy a předplatné 0 Comments

Můj květinový ateliér – květinové dárky a inspirace pro každé roční období

Markéta Keclíková je úspěšnou floristkou z Prahy. Její květinový ateliér ROSMARINO funguje již více jak deset let. Kromě zakázkové floristiky nabízí ROSMARINO též rozličné floristické kurzy, které se těší stále větší popularitě.

Film a hudba 0 Comments

Hedy Lamarr a Lída Baarová: Tmavovlasé čarokrásky se smutným osudem

V těchto dnech přichází do kin hojně diskutovaný snímek Filipa Renče „Lída Baarová“. Máte doma milovníka strhujících životních příběhů legendárních filmových krásek? Neváhejte a vyražte do kina. Ať už ho nový

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!