Sedací batoh Bagobago: Posaďte se kdekoliv

Sedací batoh Bagobago: Posaďte se kdekoliv

 Také jste se při dlouhé túře či jen při pěší cestě přes město zatoužili na chvíli posadit? Odpověď zní: Bagobago. Že vám to připadá jako nějaký domorodý jazyk? Ale kdepak, batoh Bagobago je český vynález. Stolička zakomponovaná v batohu poslouží rybářům, turistům, pejskařům i návštěvníkům hudebních akcí.

Unikátní batoh Bagobago můžete využít i při úmorném čekání na vlak.

Unikátní batoh Bagobago můžete využít i při úmorném čekání na vlak.

 Zlomená noha a následné bolesti při rehabilitačních procházkách přivedly podnikatele Romana Hudečka na nápad „přenosného sedátka“. Nosit skládací stoličku v batohu se ale neukázalo jako dobrý nápad – po použití si od ní ušpinil věci v batohu a ani vyndávání nešlo úplně lehce. Roman Hudeček a jeho tři synové Petr, Michal a Ondřej dali hlavy dohromady…a za pár měsíců byl na světě český patent – sedací batoh Bagobago se zakomponovanou stoličkou.

 Že před nimi už někdo vymyslel něco podobného? Jistě, existují podobné rybářské stoličky apod., ale všechno jsou to pevné konstrukce, tady jde o rozkládací stoličku uvnitř batohu. Pan Hudeček a jeho synové mysleli také na eleganci a vzhled výrobku.

 Stolička je vyrobena z pevné a zároveň lehké slitiny hliníku. Batoh nesmí být moc těžký, ale stolička má mít značnou nosnost – unese zhruba 130kilového člověka. Batoh přitom váží jen 400 gramů. Objem batohu je 22 litrů. Zároveň je batoh navržen tak, aby prošel jako příruční zavazadlo do letadla.

 Kdo ocení Bagobago nejvíc? Všichni, kdo se potřebují posadit na místech, kde to běžně není možné: na výletech, při sportu, ale také při výkonu svého povolání – elektrikáři, zeměměřiči, dělníci a další.

 Hudečkovi v minulosti úspěšně představili Bagobago na letních festivalech. Z řad návštěvníků hudebních akcí se rekrutuje spousta zákazníků – každý fanoušek se snaží ukořistit nejlepší místo vepředu, to je ovšem obvykle vykoupeno mnohahodinovým stáním před halou či stadionem. Bagobago je tak ideálním řešením pro tuto situaci.

Do batohu Bagobago se vejde vše potřebné.

Do batohu Bagobago se vejde vše potřebné.

 Bagobago ocení také fotografové, kteří si na batoh připevní desky, na které si pak stoupnou s vidinou lepšího záběru. Firma v současnosti vyvíjí verzi, která by uspokojila jejich potřeby.

 Podobně se Bagobago upravuje také pro pejskaře – díky ohlasům zákazníků budou Bagobago moci využít dokonce psi, kteří mají omezenou hybnost zadních nohou.

 O batohy Bagobago začíná být zájem i v zahraničí, výrobek se pomalu šíří do světa. Výrobu se ovšem stále daří udržet v ČR, takto to firma plánuje i nadále. V plánu jsou další varianty a barevné verze.

 

 Propagační video Bagobago aneb batoh Bagobago přímo v akci:

Bagobago skvěle poslouží v každé dlouhé frontě.

Bagobago skvěle poslouží v každé dlouhé frontě.

You might also like

Soumrak PETek: Na scénu přicházejí SIGG láhve

PET láhve jsou nedílnou součástí každodenní reality a v podstatě neustále se vedou diskuze o jejich škodlivosti vůči životnímu prostředí. Není se čemu divit, umělá hmota, z níž jsou vyrobeny, je sice

Jóga – darujte nový rozměr všedních dní

Jóga není jen cvičení těla, dechu a mysli, jóga je životní styl. Naučí vás, jak se chovat a myslet, jak ovládat svoji životní energii, mysl a tělo, co jíst. Změní

Sportovní aktivity a tanec 0 Comments

Což takhle si trochu trsnout? Zavlňte se ve víru tance!

Chcete věnovat nezapomenutelný zážitek, nové dovednosti, pohyb pro zdraví, radostnou euforii a kdo ví, možná i nové přátelství? V Centru tance jste na správné adrese.  Tanec má velmi starobylý původ

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!