Psí narozeniny v plné parádě: Dort pro psa

Psí narozeniny v plné parádě: Dort pro psa

Pokud patříte mezi milující chovatele, rozhodně neberete psí narozeniny na lehkou váhu. Jste přesvědčeni, že čtyřnohý člen vaší rodiny má právo oslavit svoje jubileum stejně pompézně jako všichni ostatní příslušníci smečky. Každoročně svého pejska obdarováváte jeho oblíbenými pamlsky a kupujete mu k narozeninám nové atraktivní hračky. Bez čeho se ale správné narozeniny neobejdou, aby byla jejich oslava úplně dokonalá? No přece bez dortu!

Takový dort pro pejska, to je tak trochu věda. Psí strava je poměrně specifická, mnohými lidskými pochutinami mu můžete závažně uškodit. Některé potraviny, které jsou pro člověka neškodné nebo dokonce přínosné, mohou psa dokonce zabít. Konkrétně v cukrovinkách se celkem často používá čokoláda. Jen velmi malé množství je pro psa smrtelné. Přesto je možné psa dortem potěšit. Musí však být vyroben z pečlivě vyrobených surovin, které psovi neuškodí.

Dort můžete svému pejskovi připravit sami. Dortové „těsto“ se zpravidla vyrábí z rozmixovaného nebo nakrájeného masa, které lze smíchat s rýží. Nechává se patřičnou dobu vychladit ve formě v ledničce. Ozdoby na povrchu dortu pak tvoří výběr psích sucharů, sušenek a dalších oblíbených pamlsků. Fantazii se meze nekladou. Další hlavní zásadou je, kromě již zmiňovaného použití bezpečných ingrediencí, důsledná absence koření, soli a umělých barviv.

V případě, že vás myšlenka na dort pro vašeho pejska nadchla, ale na jeho přípravu si netroufáte a raději se chcete spolehnout na odborníky, můžete využít služeb První Pražské Pekárny Pro Psy, která sídlí na pražském Smíchově. Právě zde vyhotoví naprosto úchvatný dort z těch nejlepších surovin, vašemu pejskovi na míru. Budete mít jistotu, že dort bude pro pejska nezávadný, chutný a v neposlední řadě také krásný na pohled.

Po předání dortu oslavenci nezapomeňte jeho apetit navzdory výjimečnosti daného okamžiku trošku krotit, a to v závislosti na velikosti dortu i jeho samotného. Jestliže jste pejskovi koupili dort velký jako je on sám a je například zvyklý celoročně na granulovanou stravu, větší množství masového dortu by mu mohlo způsobit následné trávící obtíže.

You might also like

Hračky a hry 0 Comments

3 tipy na dárky pro nejmenší

Každé dítě potřebuje hračky. Již od útlého věku se seznamuje s různými předměty a první, co mu přijde do rukou, jsou kousátka, imitace zvířátek a podobné předměty. Volba kvalitních hraček není

Knižní duel: Zvítězí beletrie nebo naučná literatura?

Lákavá všehochuť příběhů kontra pokladnice vědomostí Beletrie pobaví, rozesměje, rozpláče, dokáže šokovat. Nabízí se nám nekonečná řada titulů rozličných žánrů, od autorů napříč staletími. Díla literárních klasiků, která mají stále

Knihy a předplatné 0 Comments

Plavky, ručník… a knížku!

Uleháte pod pečlivě rozložený slunečník a od přehrady, moře nebo třeba rybníku za domem se odráží zbytky slunečních paprsků. K obrazu idylického letního dne si podle libosti můžete doplnit víno, přítele,

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!