Plavky, ručník… a knížku!

Plavky, ručník… a knížku!

Uleháte pod pečlivě rozložený slunečník a od přehrady, moře nebo třeba rybníku za domem se odráží zbytky slunečních paprsků. K obrazu idylického letního dne si podle libosti můžete doplnit víno, přítele, děti nebo psa. A samozřejmě oblíbený román, detektivku, povídkový soubor nebo sbírku básní. A aby se taková kniha stala oblíbenou, musí se nejprve objevit. A proto vítejte na knižní burze letního čtiva, prosím, vybírejte podle libosti.

Horké dny jako by samy lákaly ke snové náladě a setrvání v klidném nicnedělání. Romantickým duším budiž doporučena básnická sbírka Oheň po slavnosti, dílo mladého a nadějného českého básníka Kamila Boušky. Pro drsnější část čtenářského spektra pak můžeme doporučit například současného básníka a překladatele Radka Malého. Jeho Malá tma je totiž sbírkou srdcervoucí a vytříbenou, ať už graficky či stylově.

Syrovou novelu Jaromíra Rudiše Národní třída pravděpodobně přečtete jedním dechem! Nejde v pravém slova smyslu o odpočinkovou literaturu, ani hrdinové příběhu města a melancholické beznaděje neodpočívají. Autor věhlasného Aloise Nebla opět dokazuje své pevné místo v soudobé české literatuře. On ví, proč do ní patří, zjistěte to i vy… 

Zdánlivě obyčejné životy, které také známe z každodenní reality. U deseti hrdinů povídkového souboru Spoušť však banality a všednodennost dochází do kritického bodu zlomu. Přichází změna a dlouhá léta nevyřčené touhy se derou na povrch. Horká novinka autorky Sáry Vybíralové překvapuje propracovanou kompozicí jednotlivých příběhů i psychologií zdánlivě běžných lidí.

Pro chvíle, kdy chceme absolutně vypnout a jen se lehce a s nadhledem podívat na vlastní život, může být určena komiksová kniha Nezadaná. Povedenými komiksovými poli nás autorky zavádějí především do oněch propastí, které tak vytrvale tvoříme meži mužským a ženským světem. Ideální oddechovka, ať už pro zadané nebo single ženy.

 

You might also like

Nestárnoucí půvab stolních deskových her

Hraní stolních společenských her zažívá téměř renesanci, ačkoliv herní plán z tvrdého papíru, klasická hrací kostka a plastové figurky působí v dnešní době jako pořádný anachronismus. Vloni uplynulo přesně dvacet let od

Miniseriál: Fenomén Leatherman (část III.)

Leatherman Micra: Malý, ale šikovný Leatherman Micra je skutečným hitem v kategorii užitečných a přitom designově naprosto bezkonkurenčních dárků. Oprávněně patří mezi nejpopulárnější nástroje od společnosti Leatherman. Tento miniaturní multifunkční nástroj

Film a hudba 0 Comments

Audrey Hepburn aneb nonšalantní My Fair Lady

Jen málo hereček se zapsalo do paměti milionů lidí tak nesmazatelně svým elegantním půvabem a křehkostí jako Audrey Hepburn….od natáčení jejích filmů uplynuly již desítky let, přesto stále poutají pozornost.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!