Pierre Cardin: Módní trendy jen pro vyvolené dostal z přehlídkových mol přímo do ulic

Pierre Cardin: Módní trendy jen pro vyvolené dostal z přehlídkových mol přímo do ulic


Kdo by neznal jméno Pierre Cardin, jež je dnes v módní branži ikonou? Módní kousek od této značky je luxusním dárkem. Ve svém sortimentu má pochopitelně nejen oděvy, ale také módní doplňky, včetně širokého výběru elegantních hodinek. Mimochodem, věděli jste, že Pierre Cardin oslaví letos na počátku července úctyhodné 95. narozeniny? A tušíte, čím proslul tento módní guru ve své branži nejvíce? Byl Pierre Cardin módní revolucionář, nebo snad kacíř?
Mnozí jeho kolegové byli svého času na pochybách!! Přinášíme pár mezníků z jeho pestrého života.
 

Pierre Cardin

 

 • Když mu byly dva roky, přestěhovali se jeho rodiče do Francie, narodil se však v Itálii. 
 • Na konci druhé světové války se třiadvacetiletý Pierre Cardin opět přestěhoval, tentokrát z francouzského Saint-Etienne do Paříže, města módy. Začal zde pracovat ve vyhlášených módních domech té doby: U Jeanne Paquin a Elsy Schiaparelli. Ta byla tehdy pokládána za největší konkurentku dnes proslulejší Coco Chanel. 
 • Předtím, než si mladý Pierre Cardin založil vlastní společnost, sbíral zkušenosti také u Diora. Cardinova práce zřetelně ovlivnila poválečné modely tohoto módního domu.
 • Jean Cocteau si Cardina vybral na natáčení filmu „Kráska a zvíře“, aby vytvořil pro tento film kostýmy. Film měl premiéru v roce 1946 a hlavní roli Netvora ztvárnil Jean Marais.
 • Pak už to šlo ráz na ráz, Cardinova hvězda strmě stoupala vzhůru. Již v šedesátých letech si Pierre Cardin získal obdiv až v dalekém Japonsku. Japonky ho přímo zbožňovaly! 
 • V módním světě vyvolal v roce 1959 velké pozdvižení svou kolekcí, která byla poprvé v historii módy určena nejen pro módní mola, ale taktéž pro přímý prodej. Pierre Cardin byl za tento ve své době odvážný počin na nějaký čas dokonce vyloučen ze sdružení návrhářů. Velice rychle se však tato strategie stala běžnou praxí, žádný luxusní módní dům se bez kolekce dostupné veřejnosti již do budoucna nikdy neobešel.
 • V avantgardní tvorbě Pierra Cardina je krom výrazné geometričnosti a velkého důrazu na jednoduché linie patrná inspirace futurismem a záliba v kosmickém stylu. Nejspíš proto nepřekvapí, že se Pierre Cardin aktivně zajímá o nejnovější pokroky NASA. Dokonce si jako první civilista na světě zkusil legendární oblek Buzze Aldrina, který jako druhý člověk v historii stanul na Měsíci.
 • Klasický oděvní průmysl není jediné pole působnosti, kterému se Pierre Cardin věnoval. Proslavil se svými návrhy nábytku a designu interiérů i exteriéru v rámci leteckého průmyslu.
 • Pierre Cardin si jako správný umělec potrpí na působivá představení. V roce 1991 uspořádal módní přehlídku na Rudém náměstí v Moskvě. Jeho módní show tenkrát shlédlo na 200 tisíc lidí, a v Rusku to byla první akce tohoto druhu vůbec. V roce 2007 byla pro změnu Cardinova nová módní kolekce představena přímo na poušti Gobi v Číně.
 • Cardin vlastní monumentální francouzský hrad s bohatou historií. Kdysi na něm žil markýz de Sade, jenž napsal řadu knih s pornografickou tematikou, a jeho jméno se stalo výchozím slovem pro termín „sadismus“. Pierre Cardin zde každoročně pořádá letní hudební festival.
 • Za svou celoživotní práci získal Pierre Cardin celou řadu ocenění, je členem francouzské Akademie krásných umění a v Paříži má v současné době i vlastní muzeum, které detailně mapuje jeho tvorbu.

 

Zdroj: Youtube

You might also like

Doplňky 0 Comments

Návody na dárky jednoduše a hladce, obrace, hladce, obrace…

Nepleťte si oka s očky a upleťte neopakovatelný dárek Chtěli byste obdarovat nejmenšího člena rodiny hřejivým dárkem? Zachumlaný až po uši jistě ocení, že je DEKA DO KOČÁRKU ručně pletená a

Dárky pro zdraví 0 Comments

Když příroda léčí: Zázvor

Zázvor nejenom léčí, ale také chutná Zázvor pravý je vytrvalá rostlina, dorůstající poměrně velké výšky, okolo jednoho metru. V různé podobě a formě využíváme jako součást naší stravy zázvorové oddenky. Obsahují

Kosmetika a parfémy 0 Comments

BB krém: pomocník 2v1

Hitem současné doby jsou BB krémy. Pod těmito dvěma písmeny se tentokrát neskrývá Brigitte Bardot, ale anglická slůvka blemish balm – „balzám na skvrnky“. BB krémy jsou vlastně univerzálním prostředkem

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!