Můj květinový ateliér – květinové dárky a inspirace pro každé roční období

Můj květinový ateliér – květinové dárky a inspirace pro každé roční období

Můj květinový ateliér - květinové dárky a inspirace pro každé roční období. Vydalo Nakladatelství Smart Press.

Můj květinový ateliér – květinové dárky a inspirace pro každé roční období. Vydalo Nakladatelství Smart Press.

Markéta Keclíková je úspěšnou floristkou z Prahy. Její květinový ateliér ROSMARINO funguje již více jak deset let. Kromě zakázkové floristiky nabízí ROSMARINO též rozličné floristické kurzy, které se těší stále větší popularitě. V knize s příznačným názvem Můj květinový ateliér – květinové dárky a inspirace pro každé roční období“ Markéta Keclíková přináší bohatou inspiraci na vytvoření řady fantastických květinových dárků, popisuje ve zkratce svoje floristické začátky a čtivou formou poskytuje poutavý vhled do květinové branže.

První část nové knihy od nakladatelství Smart Press obsahuje spoustu užitečných informací, zcela nepostradatelných pro květinového nadšence. Dozvíte se, kterak nejvýhodněji nakupovat čerstvé květiny, jak docílit toho, aby květiny zůstaly co nejdéle v perfektním stavu, i co dalšího krom květin samotných budete ke svému floristickému tvoření potřebovat. Naučíte se základní floristické techniky, bez kterých se při výrobě květinových dekorací neobejdete, pokud chcete, aby vypadaly opravdu dokonale. Seznámíte se s jednotlivými druhy vazeb kytic nejznámějších druhů kytic a přečtete si informace nezbytné pro správný postup při použití aranžovací hmoty. Nechybí ani stručné zasvěcení do floristické estetiky.

V druhé části knihy Můj květinový ateliér naleznete několik desítek podrobných návodů na vytvoření originálních dekorací z květin. Jednotlivé postupy jsou řazeny tematicky podle konkrétních ročních období. Každý z nich je opatřen názornými fotografiemi, které ještě více usnadňují postup krok za krokem. S přehledem tak vykouzlíte půvabnou květinovou výzdobu v čase nejvýznamnějších svátků v roce – na Velikonoce a na Vánoce, ale též třeba na dětskou oslavu, a troufnete-li si, dokonce i na svatbu. Zároveň budete moci překvapit své blízké dovedně svázanou kyticí čerstvých květů, dekorací na stůl, nebo jiným květinovým dárkem. Autorka knihy vybavila výrobní postupy též cennými praktickými radami, či tipy, jak dané aranžmá zajímavě obzvláštnit.

 

Můj květinový ateliér

Květinové dárky a inspirace pro každé roční období

Autorka knihy: Markéta Keclíková

Vydalo nakladatelství Smart Press, www.smartpress.cz

 

Netradiční jarní dekorace

Finální podoba dekorace

Textová ukázka z knihy a foto: Nakladatelství Smart Press

Klece jsou IN! Všimli jste si? Vytváří krásná aranžmá na svatbách a vůbec oslavách všeho druhu. A nejlepší na tom je, že je docela velká pravděpodobnost, že najdete nějaký pěkný zapomenutý exemplář i u vás doma nebo u babičky na půdě! A pokud ne, jsou jich plné antiky i obchody s bytovými dekoracemi. Klece lze využít i jako celoroční závěsné květináče. Jen pozor na to, aby při zalévání voda nekapala všude kolem!

 

Budete potřebovat:

- klec

- hrnkové květiny – v našem případě pryskyřník (Ranunculus), 2 ks, netík (Adiantum), 1 ks, břečťan (Hedera), 1 ks

- řezané jarní květiny – sasanku (Anemone), 1 ks, pryskyřníky (Ranunculus), 2 ks, tulipány (Tulipa), 2 ks, frézie (Freesia), 2 ks, kalinu (Viburnum), 1 ks

- mech typu „bolmos“

- stuhy

- aranžovací hmotu

 

1. Vložte květináče s pryskyřníkem, břečťanem a netíkem. Výběr druhů je samozřejmě na vás, mixem jarních květin ale rozhodně nic nezkazíte – ať už jsou různobarevné, tón v tónu či jednobarevné.

2. Nechte nasáknout aranžovací hmotu a vložte do klece. Po stranách klece rozložte mech, který bude zakrývat nejen aranžovací hmotu, ale také plastové květináče rostlin.

3. Do aranžovací hmoty vložte dobře napité a seříznuté květiny. Ty, které mají duté či měkké stonky (v našem případě sasanky a pryskyřníky), vyztužte floristickým drátkem, který povedete vnitřkem stonků.

4. Některé větvičky či květy nechte vyčnívat ven z klece, bude to přirozenější, a vyvarujete se tak pravidelných tvarů, které jsou spíše ke škodě. Čím přirozeněji bude celá klec naaranžovaná, tím lepší bude výsledek!

5. Ozdobit můžete stuhami, které ladí k celkové kompozici. Použít můžete také přírodní lýko, jež se rovněž velmi hodí k jarním květinám. Pečlivě uvažte do prostoru, nejlépe na větev stromu. Květiny opatrně zalévejte a roste, aby vám dekorace dlouho vydržela.

 

tip

Úžasně vypadá seskupení několika klecí v různých velikostech, pokud je zavěsíte do prostoru v různých výškách. Klece s květy můžete prokládat klecemi se svíčkami. Výsledek působí velmi romanticky!

 

Editor review

PRAKTIČNOST
4/5
ORIGINALITA
4/5
VZHLED
4/5
CENA
4/5

4

Good
4

You might also like

Dárek, který pes skutečně ocení? No přece chutný pamlsek!

Také kupujete jako dárky pro psa roztomilé obojky, krásná vodítka, pestrobarevné oblečky a máte z toho velkou radost?  Jenže pes si vůbec neuvědomuje, že má skvělé moderní vodítko či fešný obojek.

Film a hudba 0 Comments

Hedy Lamarr a Lída Baarová: Tmavovlasé čarokrásky se smutným osudem

V těchto dnech přichází do kin hojně diskutovaný snímek Filipa Renče „Lída Baarová“. Máte doma milovníka strhujících životních příběhů legendárních filmových krásek? Neváhejte a vyražte do kina. Ať už ho nový

3 tipy na dárky pro nejmenší

Každé dítě potřebuje hračky. Již od útlého věku se seznamuje s různými předměty a první, co mu přijde do rukou, jsou kousátka, imitace zvířátek a podobné předměty. Volba kvalitních hraček není

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!