Můj květinový ateliér – květinové dárky a inspirace pro každé roční období

Můj květinový ateliér – květinové dárky a inspirace pro každé roční období

Můj květinový ateliér - květinové dárky a inspirace pro každé roční období. Vydalo Nakladatelství Smart Press.

Můj květinový ateliér – květinové dárky a inspirace pro každé roční období. Vydalo Nakladatelství Smart Press.

Markéta Keclíková je úspěšnou floristkou z Prahy. Její květinový ateliér ROSMARINO funguje již více jak deset let. Kromě zakázkové floristiky nabízí ROSMARINO též rozličné floristické kurzy, které se těší stále větší popularitě. V knize s příznačným názvem Můj květinový ateliér – květinové dárky a inspirace pro každé roční období“ Markéta Keclíková přináší bohatou inspiraci na vytvoření řady fantastických květinových dárků, popisuje ve zkratce svoje floristické začátky a čtivou formou poskytuje poutavý vhled do květinové branže.

První část nové knihy od nakladatelství Smart Press obsahuje spoustu užitečných informací, zcela nepostradatelných pro květinového nadšence. Dozvíte se, kterak nejvýhodněji nakupovat čerstvé květiny, jak docílit toho, aby květiny zůstaly co nejdéle v perfektním stavu, i co dalšího krom květin samotných budete ke svému floristickému tvoření potřebovat. Naučíte se základní floristické techniky, bez kterých se při výrobě květinových dekorací neobejdete, pokud chcete, aby vypadaly opravdu dokonale. Seznámíte se s jednotlivými druhy vazeb kytic nejznámějších druhů kytic a přečtete si informace nezbytné pro správný postup při použití aranžovací hmoty. Nechybí ani stručné zasvěcení do floristické estetiky.

V druhé části knihy Můj květinový ateliér naleznete několik desítek podrobných návodů na vytvoření originálních dekorací z květin. Jednotlivé postupy jsou řazeny tematicky podle konkrétních ročních období. Každý z nich je opatřen názornými fotografiemi, které ještě více usnadňují postup krok za krokem. S přehledem tak vykouzlíte půvabnou květinovou výzdobu v čase nejvýznamnějších svátků v roce – na Velikonoce a na Vánoce, ale též třeba na dětskou oslavu, a troufnete-li si, dokonce i na svatbu. Zároveň budete moci překvapit své blízké dovedně svázanou kyticí čerstvých květů, dekorací na stůl, nebo jiným květinovým dárkem. Autorka knihy vybavila výrobní postupy též cennými praktickými radami, či tipy, jak dané aranžmá zajímavě obzvláštnit.

 

Můj květinový ateliér

Květinové dárky a inspirace pro každé roční období

Autorka knihy: Markéta Keclíková

Vydalo nakladatelství Smart Press, www.smartpress.cz

 

Netradiční jarní dekorace

Finální podoba dekorace

Textová ukázka z knihy a foto: Nakladatelství Smart Press

Klece jsou IN! Všimli jste si? Vytváří krásná aranžmá na svatbách a vůbec oslavách všeho druhu. A nejlepší na tom je, že je docela velká pravděpodobnost, že najdete nějaký pěkný zapomenutý exemplář i u vás doma nebo u babičky na půdě! A pokud ne, jsou jich plné antiky i obchody s bytovými dekoracemi. Klece lze využít i jako celoroční závěsné květináče. Jen pozor na to, aby při zalévání voda nekapala všude kolem!

 

Budete potřebovat:

- klec

- hrnkové květiny – v našem případě pryskyřník (Ranunculus), 2 ks, netík (Adiantum), 1 ks, břečťan (Hedera), 1 ks

- řezané jarní květiny – sasanku (Anemone), 1 ks, pryskyřníky (Ranunculus), 2 ks, tulipány (Tulipa), 2 ks, frézie (Freesia), 2 ks, kalinu (Viburnum), 1 ks

- mech typu „bolmos“

- stuhy

- aranžovací hmotu

 

1. Vložte květináče s pryskyřníkem, břečťanem a netíkem. Výběr druhů je samozřejmě na vás, mixem jarních květin ale rozhodně nic nezkazíte – ať už jsou různobarevné, tón v tónu či jednobarevné.

2. Nechte nasáknout aranžovací hmotu a vložte do klece. Po stranách klece rozložte mech, který bude zakrývat nejen aranžovací hmotu, ale také plastové květináče rostlin.

3. Do aranžovací hmoty vložte dobře napité a seříznuté květiny. Ty, které mají duté či měkké stonky (v našem případě sasanky a pryskyřníky), vyztužte floristickým drátkem, který povedete vnitřkem stonků.

4. Některé větvičky či květy nechte vyčnívat ven z klece, bude to přirozenější, a vyvarujete se tak pravidelných tvarů, které jsou spíše ke škodě. Čím přirozeněji bude celá klec naaranžovaná, tím lepší bude výsledek!

5. Ozdobit můžete stuhami, které ladí k celkové kompozici. Použít můžete také přírodní lýko, jež se rovněž velmi hodí k jarním květinám. Pečlivě uvažte do prostoru, nejlépe na větev stromu. Květiny opatrně zalévejte a roste, aby vám dekorace dlouho vydržela.

 

tip

Úžasně vypadá seskupení několika klecí v různých velikostech, pokud je zavěsíte do prostoru v různých výškách. Klece s květy můžete prokládat klecemi se svíčkami. Výsledek působí velmi romanticky!

 

Editor review

PRAKTIČNOST
4/5
ORIGINALITA
4/5
VZHLED
4/5
CENA
4/5

4

Good
4

You might also like

Pískoviště aneb eldorádo pro malé stavitele

Sotva na jaře vysvitne sluníčko a oteplí se, mohou děti trávit více času na zahradě, plně zabrané do svých her a malých i velkých dobrodružství. Ani na vaší zahradě by

Knihy a předplatné 0 Comments

Knižní duel: Zvítězí beletrie nebo naučná literatura?

Lákavá všehochuť příběhů kontra pokladnice vědomostí Beletrie pobaví, rozesměje, rozpláče, dokáže šokovat. Nabízí se nám nekonečná řada titulů rozličných žánrů, od autorů napříč staletími. Díla literárních klasiků, která mají stále

Dárky pro zahrádkáře 0 Comments

Zapomeňte na obyčejný smrk či túji. Darujte zajímavý jehličnan

Zakládá si váš blízký zahradu a vy nevíte, čím byste ho mohli potěšit? Pořiďte mu okrasný jehličnan. Zapomeňte na všudypřítomné túje a běžné smrky. Darujte stromek, který se jen tak nevidí.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!