Lyžáky jako dárek: Kterak je dobře vybrat?

Lyžáky jako dárek: Kterak je dobře vybrat?

Lyžáky čili lyžařské boty jsou nepostradatelnou pomůckou každého lyžaře, ať už se jedná o profesionálního sjezdaře nebo naprostého začátečníka. Zdaleka nezáleží jen na tom, do jaké míry sahají naše zkušenosti s lyžařskou jízdou po zasněžených kopcích, dobrý úsudek při hledání vhodných lyžáků je nezbytný kdykoli. Vždyť právě kvalitní a správně zvolené lyžáky hrají podle odborníků leckdy důležitější roli než samotné lyže.

Lyžáky nám mohou dopomoci k parádní jízdě nebo naopak způsobit opravdové peklo, máme-li k dispozici nekvalitní obuv. Při hledání vytouženého exempláře lyžáků se často zaměřujeme zejména na aktuální pohodlí a preferujeme notně vypolstrovaný vnitřek lyžáků – a právě zde děláme tu největší chybu. Přemíra polstrování totiž do jisté míry zhoršuje jízdní vlastnosti, takže za cenu vidiny většího komfortu získáme obuv, ve které z nás mistři sjezdovky nejspíš nikdy nebudou. Naopak tenčí lyžařské boty s tvrdším přechodem mezi nohou a skeletem jsou pro jízdu mnohem efektivnější.

Pokud tedy patříme mezi rekreační lyžaře a nemáme příliš velké ambice, vystačíme si s botou s tlustším polstrováním. Naopak zkušenější jezdec raději sáhne po tvrdší obuvi, která mu zajistí okamžitý přenos v požadovaných parametrech. Lyžáky, které nám hned v prvním momentě pasují “tak akorát”, nejsou zpravidla ty pravé. Je třeba si uvědomit, že lyžáky si nějakou dobu “sedají” a tvarují se dle naší nohy. Za každých okolností bychom se měli vyhnout koupi příliš velkých lyžáků, lepší je vybírat takové, které jsou nám co nejtěsnější.

Vždy bychom měli volit pouze lyžáky té nejlepší kvality. Lyžáky Alpina nabízí zdánlivě nemožné: Unikátní spojení maximální funkčnosti a co nejvyššího možného pohodlí. Jsou rozděleny do několika kategorií tak, aby nositeli sedly přímo na míru. Značka Alpina vyvinula lyžáky různých tvarů, které odpovídají individuálnímu tvaru dětské, dámské či pánské nohy. Jsou stabilní, výborně zateplené a každý model obsahuje speciální anatomicky tvarovanou vložku i důmyslný systém polstrování. Alpina myslí i na módní aspekt vzhledu lyžáků – designově vyladěné modely potěší především ženy.

V případě, že se v našem okolí nachází vášnivý lyžař, nebo ho máme přímo v rodině, je záhodno popřemýšlet o lyžácích coby vhodném a praktickém dárku. Nákupem přes internet získáme ze zákona uznanou výhodu, že zaslané zboží lze bez udání důvodu poslat nazpět a je možné dožadovat se rychlé kompenzace, v dobrém e-shopu je bezproblémová snadná výměna zboží. Buďme pro tentokrát originální, užívejme si zimních radovánek bez zbytečného stresu a nakupujme dárky, které mají opravdu smysl!

Ilustrační foto: Lyžáky Alpina

Foto jednotlivých modelů:  http://www.dtsport.cz/

You might also like

Lamzac®Hangout: Originální nafukovací odpočívátko pro rozložení kdekoli

Lamzac®Hangout od firmy Fatboy je aktuální holandsko-finská novinka, která si začíná získávat oblibu i u nás. Jeho základem je nápad, který známe již mnoho let – totiž odpočinek nikoli na

Outdoor 0 Comments

Ohřívače rukou Zippo: Amerika v dlani

Celý svět zná společnost Zippo jako výrobce odolných zapalovačů a ohřívačů rukou, které oceníte zejména v nevlídném počasí v zimním období.  Historie společnosti Zippo Manufacturing Company se začala psát ve

Kvalitní čelovka – praktický dárek pro větší bezpečnost při sportu za snížené viditelnosti

Budiž světlo! Skvělým typem na dárek pro aktivního cyklistu i běžce je kvalitní čelová svítilna. Dobrá viditelnost je na silnici doslova životní nezbytností a právě čelovka se solidními výkonnostními parametry

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!