Jak na dárky, když je hluboko do kapsy

Jak na dárky, když je hluboko do kapsy

Možná jste ještě školou povinní a nedostáváte kapesné ani nemáte možnost brigády. Třeba jste se zrovna dostali do svízelné finanční situace a šetříte, kde se dá. Anebo jen neholdujete konzumnímu stylu života a oblibujete výjimečnost, kterou si za peníze nelze koupit. Ať je to tak či tak, máte jedno společné – za dárky nemůžete nebo nechcete dát zbytečně mnoho peněz, avšak zároveň toužíte své nejbližší potěšit. Je vůbec možné dnes darovat něco, co člověka nebude stát sta či tisíce korun? Ale samozřejmě, že to jde! Stačí trocha kreativity, šikovnosti, vlastního úsilí a výsledkem je spousta radosti na straně obdarovaného a zároveň i spokojenosti na straně dárce. Zkuste se inspirovat našimi nápady – vždyť i s minimálním rozpočtem lze pořídit dárky pro ty nejdůležitější osoby ve vašem životě!

Ti s duší literátaFantazii se meze nekladou.

Slova dokážou mnohdy potěšit mnohem více než předměty a hmotné věci. A co teprve, může-li si je dotyčný uschovat již navěky a čtením řádků připomínat třeba i za několik desítek let! Proto pokud ve vás dřímá alespoň malý poém, položte před sebe bílý list papíru, uchopte oblíbené pero a ponořte se do tajů něžných veršů… Nebo stvořte příběh bez rýmování, ale s nápadem, s poselstvím, které chcete sdělit tomu, komu jsou řádky určeny. Až bude dílko hotovo, vložte jej do obálky a předejte dané osobě. Jistě bude velmi potěšena, neboť takový dar je velmi osobní a navíc obdarovaný tuší, že vás stál mnoho úsilí a práce.

Náš tip: Vytvořte psaný příběh doplněný pochoutkami – některá slova v textu nahraďte např. laskominou, která má na obale název, jenž se hodí do příběhu. Celý příběh pište na velký papír, mlsky lepte do textu.

Kouzla čar a barevVlastnoručně namalované blahopřání potěší víc než to kupované v obchodě.

Netroufáte si na psaní, ale rádi kreslíte – skvěle! Pak vytvořte jako dárek pro blízkého obraz nebo alespoň skicu. Ideálně, pokud zachytíte něco, co ten druhý má rád, co obdivuje nebo to, co vás dva spojuje či svedlo dohromady. Potěšit a zároveň pobavit dokáže i povedená kresba obdarovaného ve stylu karikatury – zvětšený nos, uši, legračně malinké tělo oproti hlavě a úsměv od ucha k uchu… Pokusit se můžete i o abstrakci založenou na hře tvarů a barev, barvy kombinujte s ohledem např. na interiér bytu obdarovaného – aby mu v domácnosti krásně ladil a mohl si obraz pověsit i na stěnu. Zarámování není nutné, pokud na něm však lpíte, rámeček můžete zkusit zhotovit sami z latěk nebo si jej objednat u menších výrobců nábytku – často vyjde levněji než v běžném obchodě.

Náš tip: Na velké popularitě nyní nabírají omalovánky pro dospělé, zkuste takové nakreslit, listy sešít a na obdarovaném nechat samotné vybarvování.

Zahradníci, co se neváhají podělitflower-22656_640

Rádi pěstujete všemožné druhy květin? Pak z té nejkrásnější, kterou vlastníte, oddělte obnůžek a s předstihem jej zasaďte do květináčku se zeminou. Až se zakoření a vyžene nové šlahouny, lístky či snad květy, získáte krásný dárek pro některého ze svých drahých! Velmi půvabnými a snadno rozmnožitelnými jsou africké fialky, ibišky, sukulenty či kaktusy. Vyhrát si můžete i s květináčkem – například jej ozdobit obmotáním přírodního provázku nebo polepit vaječnými skořápkami či jej pomazat lepidlem a posypat třpytkami.

Zdravé mlsky, které potěší

Jídlo je zpravidla vděčným dárkem, který potěší téměř kohokoliv. Zkuste nasušit křížaly z plátků jablek, hrušek či švestky a uzavřete je do čisté sklenice – klidně i té obyčejné od okurek, stačí místo víčka použít kousek látky a obvázat ji okolo mašlí či provázkDomácí marmeláda je k nezaplacení.em. Nasušit lze rovněž i bylinky na čaj nebo koření jako je bazalka, petržel či majoránka. Kdo chce trochu zaexperimentovat, může zkusit naložit do octového nálevu hermelín či jiný druh sýru nebo vyrobit domácí marmeládu, pečený čaj z ovoce či sirup. Také perníkové srdce zdobené cukrovou polevou dokáže velmi potěšit. Tyto dárky sice vyžadují pár desítek korun na opatření základních surovin, popřípadě skleniček, avšak tyto částky jsou opravdu minimální a přitom radost z dárků obrovská!

Tak honem do vyrábění či kuchtění, zapojte svůj talent, vytvořte dárek, který vás finančně nezruinuje, a přitom přebije mnohem dražší dárky od ostatních dárců! Vítězný dar možná nemá vysokou peněžní hodnotu, zato září díky originalitě a srdečnosti.

You might also like

Různé 0 Comments

Dárek ve formě poukazu – ano či ne?

V diáři máte červeně zvýrazněné datum s poznámkou, že právě v tento den slaví narozeniny či svátek vaše velmi blízká a důležitá osoba, kterou toužíte obdarovat pěkným dárkem. Anebo možná již pomýšlíte

Drobnosti a pozornosti 0 Comments

Vyražte na kolaudaci s grácií

V dávných a dávných dobách by si při sestěhování partnerů udělala čas celá vesnice, nejspíše by společně přenesli ženinu garderóbu a se šťastným majitelem domu by si sousedé dali po štamprli.

Různé 0 Comments

Kouzelné proutí: Proutěný koš 5x jinak

Dostat košem nikdo nechce, dostat koš od JIPRA si přeje každý! Že nevíte, oč tu běží? Přinášíme vám pár báječných tipů na dárky z proutí, které jsou vzhledově dokonalé, zcela nadčasové

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!