Lyžařským všeumělem snadno a rychle: Kurzy lyžování jako dárek

Lyžařským všeumělem snadno a rychle: Kurzy lyžování jako dárek

Zdolávat sjezdovku hladce a ladně, s modrým nebem nad hlavou, zamakat pořádně na běžkách, na vytoužené trati zasněženou krajinou…lyžovat již dnes umí skoro každý. Nebo snad znáte někoho, komu dosud zůstaly nejklasičtější zimní radovánky velkou neznámou? Či chcete potěšit svého drahého lyžaře zajímavou alternativou? Spektrum nabízených lyžařských kurzů je skutečně široké. Najdete v něm lákavé nabídky pro začátečníky i pokročilé.

Dětská lyžařská školka

Začněme u těch nejmenších. Ohledně lyžařského umění platí vrchovatě, že nejlepší je proniknout do jeho tajů co nejdříve. Možná se vaše ratolest sama nadchla pro vidinu lyží, ale dosud na nich nikdy nestála. Nemáte sami dost trpělivosti se svému potomkovi na lyžích věnovat, nebo nepatříte mezi dobré lyžaře, ale svým dětem chcete dopřát to nejlepší vedení? Dejte dítě do školky, tím myslíme do té lyžařské, která se nachází například ve Špindlerově mlýně. Naučí se zde lyžovat zábavnou formou se zapojením soutěží, říkanek atd. Samozřejmostí je možnost výuky skupinové i individuální.

Instruktor na zavolanou

Ilustrační foto: Freerider

Freeridové lyžování je velmi oblíbené především u lidí s dobrodružnou povahou. Je to zcela jiný zážitek než jízda na připravené sjezdovce. Aby se nejednalo o životu zcela nebezpečný hazard, je však třeba absolvovat příslušný kurz pod vedením zkušeného instruktora.

Nemáte zrovna po ruce lyžařský kurz, který by vám vyhovoval? Nebo potřebujete někomu svěřit pod odborný dohled svoje ratolesti? Prostě si instruktora zavolejte. Po předchozí domluvě dorazí instruktor za vámi. Zatím pouze do vybraných lokalit, ale nejen u nás, také v Německu. Pochopitelně by mělo jít o oblasti, kde se bude nacházet vše k lyžování potřebné – tedy nějaký ten vhodný terén, sníh…a nebudou chybět ani ona dvě magická prkénka.

Freeride kurzy

 Chcete potěšit někoho, kdo již lyžovat umí a má rád chvíle vzrušení? Nebojí se dávky adrenalinu a přeplněné sjezdovky ji/ho už nebaví? Zde se nabízí takzvané freeridové kurzy. Jedná se o speciální kurzy, které se zaměřují na jízdu ve volném terénu. Naučíte se brázdit i strmé svahy alpských velikánů. Na lyžích se samozřejmě účastníci kurzů zdokonalí, ale také se podívají na místa, kam by se jinak nedostali. Podmínkou samozřejmě je, aby přihlášení na lyžích nebyli žádnými nováčky. A také dobrá fyzická kondice, která je pro náročný terén nezbytná.

 Telemarkové kurzy

Telemark je kraj v Norsku. Abyste si zkusili tzv. telemarkové lyžování ovšem tak daleko cestovat nemusíte. Opět to není nic pro ty, kteří nejsou dosud lyžemi příliš políbení. Telemark je vlastně lyžařský styl, a to nikoli úplně nový, spíše staronový. Své počátky totiž má už v devatenáctém století. Dnes už se v něm pořádají i soutěže. Jeho podstatou je lyžování s volnou patou a technicky poměrně náročný oblouk se zaklenutím jedné nohy. Což vypadá nesmírně elegantně. Nutností je speciální vybavení, které je možné v příslušné škole lyžování zapůjčit.

 Snowkiting

 A máme tu další lyžařský bonbónek. Opět perfektní volba pro ty, kteří již klasické lyžování zvládají a cítí se na lyžích dostatečně sebejistě. Snowkiting se dá rozdělit na různé úrovně. Ti nejlepší se naučí i skákat. Co je jeho podstatou? Jednoduše se necháte na lyžích (nebo na snowboardu) uvést do pohybu speciálním tažným drakem. Stačí vám k tomu dokonce jen zasněžená rovina, nicméně zdatnější lyžaři dávají přednost pohybu v kopcovitém terénu.

 

You might also like

Turistika – aktivita vhodná pro všechny generace

Turistika je oblíbenou kratochvílí a koníčkem mnohých z nás. Zhusta se toto slůvko objevuje v kolonce různých formulářů a anket, kde se autoři tážou účastníků, jak dotyční tráví volný čas. Také seznamujeme-li

Sportovní aktivity a tanec 0 Comments

Což takhle si trochu trsnout? Zavlňte se ve víru tance!

Chcete věnovat nezapomenutelný zážitek, nové dovednosti, pohyb pro zdraví, radostnou euforii a kdo ví, možná i nové přátelství? V Centru tance jste na správné adrese.  Tanec má velmi starobylý původ

Outdoor 0 Comments

Není pytel jako pytel :-)

Opět se blíží doba dovolených, čundrů a festivalů. Možná nechcete utrácet za drahé hotely nebo upřednostňujete spánek v sepětí s přírodou. Potom budete potřebovat hlavně kvalitní spací pytel. Ten je totiž základem

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!