Malý velký dárek? Korálky! Objevte jejich kouzlo

Malý velký dárek? Korálky! Objevte jejich kouzlo

Spousta barev, že by i duha záviděla, občas též třpyt a lesk. Jedny velké, druhé menší, třetí tak malinké, že uchopit je mezi prsty vyžaduje notnou dávku trpělivosti. O čemže je řeč? O korálkách přece! O malých kuličkách s dírkou, které většina z nás důvěrně poznala již v dětství – když za oknem padaly kapky vody a v teple domova se trávil volný čas navlékáním na tenký vlasec. Vzpomínáte? Určitě ano a možná i přemýšlíte nad tím, kdy jste onu šňůru plastových perel navlékali naposledy. Což takhle oživit zašlé časy a přinést trochu nostalgie domů? Pořiďte malý korálkový dárek – pro sebe či pro někoho ze svých blízkých, potěšte sebe i je!

Sada korálkůIlustrační foto: Korálky

Vzbudily ve vás výše napsané řádky touhu si vyrobit korálkový náhrdelník, náramek či prsten? Nebo máte doma dítko, kterému byste chtěli ukázat krásu kreativně stráveného odpoledne společným navlékáním? Či se někdo z přátel věnuje tvořivé činnosti a rád uvítá rozšíření svých výtvorů i o nějaký z korálků? Pak se ideálním adeptem na pěknou pozornost věnovanou od srdce stává samotná sada korálků! Na trhu jich je obrovská nabídka – klasické kulaté, oválné, podlouhlé, hvězdicové, plastové, dřevěné, skleněné – nač si jen každý z nás dokáže vzpomenout! Seženete jak již připravené sety tak samostatné boxíky a pytlíčky plněné směsicí barev a tvarů nebo naopak jednodruhové. Záleží jen na vás, které padnou do oka, z kterých utvoříte sadu dle vlastních preferencí.

Náš tip: Jednotlivé druhy korálků můžete efektně rozdělit do malých dóziček nebo skleniček a obvázat mašlí či dozdobit malůvkami prostřednictvím barev na sklo. Dárek tak bude nejen krásný pro oko, ale i praktický, neboť uložené korálky se nikam nezatoulají!

Výrobky z korálků do interiéru

Kdo nechce darovat jen sadu korálek, ale touží po tom, aby prezent nesl otisk jeho vlastního talentu a kreativního ducha, ten může z drobných perliček zkusit vyrobit zajímavý prvek do interiéru. Krásná je korálková vázička – skleněnou vázu jednoduše obtočte šňůrou navlečených korálek a konce zafixujte. Využít můžete i metodu tavení korálků: Do žáruodolné misky či formy nasypte plastové korálky, vložte do trouby a pečte na nejvyšší výkon, dokud se korálky nezačnou tavit. Hotový výtvor můžete po vychladnutí a ztvrdnutí použít jako závěsnou ozdobu nebo jako tác či misku v případě zahnutí okrajů směrem nahoru. Zkusit můžete také speciální bužírkové korálky, které stačí uspořádat do požadovaných tvarů a přežehlit žehličkou, vzniklý motiv lze nosit po připevnění zavíracího špendlíku jako brož na klopě kabátu. Mnohem jednodušším a přesto stále hezkým tipem na dárek je výroba držáčků ubrousků na stůl – stačí udělat korálkové náramky menšího průměru a zabalit je s hezkým prostíráním, cukřenkou a luxusnějšími ubrousky – a hle, nápaditý stolní set je na světě! A jistě potěší nejednu duši!

Korálky z vlastní produkce

Ilustrační foto: Korálky

Procházíte nabídky obchodů s korálky, ale žádné nevyhovují vašim představám? Nebo se zdají být drahé s ohledem na množství, které potřebujete? Pak nezbývá, než si vyrobit vlastní korálky! Získáte tak originální komponenty pro tvoření třeba právě některého z výše uvedených tipů na dárek. Vyrábět můžete z na vzduchu tvrdnoucího moduritu, skleněných tyčinek za pomocí plynového kahanu, plsti, látky, dřeva, pryskyřice či z polymerové hmoty – např. fimo. Jakýkoli z uvedených materiálů může rovněž posloužit jako samotný dárek pro každého člověka, jenž rád tvoří a svět kreativity a fantazie mu není cizí!

Šperky, klasika klasik

Nejčastějším produktem složeným z korálků je samozřejmě šperk – ať už náhrdelník, náramek, nákotník, prsten, brož či náušnice. Taková okrasa potěší jako dar nejednu ženu, která má velkou zálibu v doplňcích. Jednodušší kousky v tlumenějších odstínech a třeba v kombinaci s koženými pásky uvítají i někteří muži. Šperk můžete taktéž vyrobit, méně odvážnější potom dají jistě přednost již zhotoveným kouskům, kterých lze sehnat díky široké nabídce neuvěřitelné množství. Mimo běžnou nabídku v oděvních obchodech lze doporučit velký hit v podobě Etno šperků z přírodních materiálů jako je dřevo či kost, bižuterii z léčivých kamenů, pandora náramky, na které si nositel/ka může dokoupit přívěsky včetně těch korálkových v závislosti na kolekcích, které se mění dle módních sezón či nyní velmi moderní a populární „lokai“ náramky – kdy bílý korálek obsahuje vodu z Mt. Everestu a symbolizuje chvíle, kdy je člověk na vrcholu a naopak černý korálek je naplněn bahnem z Mrtvého moře s poukázáním na to, že se každý člověk občas topí i na dně a musí načerpat sílu, aby mohl opět vstát a dostat se ke své hoře štěstí, spokojenosti a úspěchu.

Našli jste tu pravou „korálkovou“ inspiraci? Pevně věříme, že ano a již zítra uděláte sobě či některému z blízkých radost „malým velkým“ dárkem, jakým korálky jistě jsou – ať už v jakékoliv podobě a množství.

You might also like

Kosmetika a parfémy 0 Comments

Kosmetika jako dárek

Produkty z oblasti kosmetiky patří dlouhodobě k nejoblíbenějším dárkovým artiklům. V dnešní době se nabízí výběr ze skutečně nepřeberné řady výrobků od široké škály více či méně prestižních kosmetických firem. Na trhu nalezneme

Kosmetika a parfémy 0 Comments

Ohraná písnička, která vždy znovu potěší. Luxusní parfém pro muže

Kdysi psali udatní rytířové dámám svého srdce z bojových výprav vroucné dopisy o tom, kterak se nemohou dočkat, až znovu ucítí vůni jejich těla, jež několik týdnů nepoznalo koupel. Dnes jsou standardy

Zdraví a krása 0 Comments

Drátkované přívěšky: Jméno jako šperk

 Originální homemade šperk a tip na originální dárek? Přívěšek s drátkovaným jménem dle vlastního gusta! Šperky byly vždy symbolem krásy, elegance a vkusu. Také představovaly magické symboly, vyjadřovaly postavení jedince

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!