Jako v sedmém nebi

Jako v sedmém nebi

Když je blankytně modré, dokáže člověku vykouzlit úsměv na rtech, jakmile jen ráno otevře své rozespalé oči. Avšak běda pokud se na něj mračí, pak se ona lidská bytost kaboní spolu s ním. Co je to? No zajisté – nebe! Nebe, ten obrovský nehmotný prostor, jenž se rozpíná nad našimi hlavami. Realista a milovník všeho vědecky podloženého by řekl, že je to jen část zemské atmosféry a veškeré pochody v ní jsou fyzikálně i chemicky podmíněny, snílek však vidí v nebi něco jiného než jen slunečním světlem prozářený vzduchový obal země. S nadšením pozoruje nádhernou hru svítícího kotouče posazeného v lehkých obláčcích roztodivných tvarů a přemítá nad tím, kdo a co se skrývá za nimi. Snad je tam skutečně ono nebeské království, místo, kde sídlí všechny dobré duše, jež kdy chodily po planetě Zemi, a spolu s nimi andělé, ochránci, kteří bedlivým okem střeží naše pozemské jednání a snaží se, abychom se nedostali na scestí a něco zlého se nám nepřihodilo. Ano, nebe je jistě krásné, každý ze snících si jej představuje jinak, ale to základní zůstává stejné – v oné nebeské klenbě se nachází jen to dobré, vnímáme a přijímáme jej jedině s pozitivními dojmy – vždyť proto se také často stupeň dosažení nejvyššího osobního blaha označuje rčením „jsem v sedmém nebi“ – tedy v tom nejdokonalejším prostoru, kde jsou pouze ti nejhodnější z nejhodnějších. Než ale poznáte, zda se na nebesích skutečně nachází onen svět dobrých, můžete se zkusit obklopit vším nebeským, co jen máte po ruce už nyní… Pohled na oblohu je krásný, ale dostat dárek z nebes ještě krásnější. Darujte proto kousek nebe sobě pro potěšení, ale nezapomínejte ani na nejbližší kolem!

Na obláčku!

V peřinách

Jak se asi sedí na takovém nadýchaném oblaku? O tom by mohl jistě hodiny vyprávět Petronel ze známé pohádky, jenomže oblíbený andílek nyní sám lenoší ve své nebeské postýlce a zpátky k nám, dolů, se mu ani zdaleka nechce. Chcete si také lebedit v teple a měkoučku? Nebo tuto rozkoš dopřát srdci blízké osobě? Pak darujte kvalitní, hebkou peřinu a polštář. Pro alergiky volte raději s výplní v podobě dutého vlákna, pro ostatní klasiku v podobě ovčí vlny nebo ještě lépe – husího peří. Jak krásně se na takových nadýchaných polštářích usíná a jak přikrývky příjemně hřejí! Pro navození skutečně nebeské atmosféry, přidejte rovnou i kvalitní povlečení s fotopotiskem oblaků.
Kdo již své oblíbené lůžkoviny má, zajisté ocení příjemný přehoz z ovčího rouna na oblíbené křeslo, jenž zpříjemní posezení třeba právě s knížkou v ruce.

Nebesa, zatáhněte se!

Obzvláště velmi romantické duše potěší připevnění baldachýnu neboli nebes nad lůžko, kde každý večer ulehají a vydávají se za růžovými sny! Nemusí se jednat nutně o složitou trámovou konstrukci, bohatě postačí jedna závěsná tyč, na níž je naaranžována látka, jež se dá rozprostřít kolem celé postele. K dostání jsou již hotové, kusové látky, dá se však nakoupit i textilie střižená přesně na míru dle požadavků zákazníka. Nebesa můžete namontovat v nestřežený okamžik sami nad postel ve společné domácnosti, až se dotyčná osoba vrátí domů, nebude se stačit divit, co se jí to objevilo nad místem každonočního spaní!

Nebe schované v písmenkách

Toužíte také po nebeské knížce? Slovo nebe se hojně skloňuje i v literatuře, ač již pouze jako přenesené, symbolické vyjádření či přímo jako jeden z hlavních aktérů tématu knihy. Zkuste se začíst do posledních řádků výborného českého spisovatele a fejetonisty Ludvíka Vaculíka (kniha Jsme v nebi), vydejte se za nebeským putováním skrze líbeznou klasiku Malý princ, od srdce se zasmějte ilustrovaným vtípkům Vladimíra Fuky (kniha V sedmém nebi), potěšte své dítko krásným příběhem s názvem O chlapci, který spadl z nebe od Petry Braunové, ponořte se do hlubin poutavého a velmi dramatického románu z pera Luca Di Fulvia (Dívka, která se dotkla nebe) či se vydejte za nebeským poznáním skrze mystično – řádky velice populární Lorny Byrnové (Schody do nebe, Andělé v mých vlasech), která líčí, jak důležití jsou zemřelí lidé v nebi, kteří mohou sehrát v lidských životech klíčovou roli.

Něžné roztomilostiAnděl

Andělé jsou bezmezně spojeni právě s nebeskou klenbou, stali se jejími patrony a zároveň i našimi osobními strážci. Nemůžeme je vidět, nemůžeme se jich dotknout, avšak smíme se alespoň obklopovat předměty, které nemají pouhou estetickou hodnotu, ale i symbolickou – věříme, že přinesou štěstí, že jsou stejně magické jako samotný anděl. Mezi takové krásné věci zajisté patří sošky – radost uděláte malým buclatým andílkem z keramiky či minimalistickým dřevěným obrysem okřídlené postavy v duchu doplňků vhodných pro moderní interiéry. Krásné je i malé těžítko, kde se postavička andílka ztrácí pod pomalu dopadajícími chomáčky bílých vloček. Plaménky svíček zase vlivem horkého vzduchu rozeznějí andělské zvonění, i takovýto typicky vánoční předmět se může stát milým dárkem s odkazem k tajemné obloze. Milovníky dobré kávy a čaje potěší tematicky laděný pytlíček se sypanou směsí vložený do bílého hrníčku s ouškem ve tvaru andělských křídel a k tomu lahodná bonboniéra s vábivým názvem „Modré z nebe“. A kdo touží darovat sílu andělů, která bude dotyčného doprovázet všude na cestách, nechť pořídí amulet ve tvaru andílka, symbolického křídla či pírka.

Nebe odjakživa strhávalo pozornost a zrovna tak ji k sobě připoutá i dárek od vás, který s sebou ponese tajemné nebeské poselství! Ať se již rozhodnete pro malou drobnůstku, pěkné čtení nebo jiný, rozměrnější dar, nezapomeňte jej zabalit do krásného, nebesky modrého papíru – na detailech zkrátka velmi záleží!

You might also like

Drobnosti a pozornosti 0 Comments

Koňaková alchymie

Láhev dobrého alkoholu je klasickým a osvědčeným dárkem. Koňak prvotřídní jakosti je přímo luxusní pozorností, kterou obdarovaný ocení dvojnásob. Koňak (z francouzského „cognac“) je jedním z celosvětově nejpopulárnějších druhů brandy.

Drobnosti a pozornosti 0 Comments

Co si vzít na sebe nebo darovat? Popřemýšlejte o vtipném tričku

Přemýšlíte, co si vzít na sebe? Nejde vám o žádnou přehnanou eleganci, ale spíše jednoduchou módu pro všední dny? Je pro vás důležité, aby oděvy k nošení byly kvalitní, pohodlné,

Drobnosti a pozornosti 0 Comments

Svatební dar aneb jak a čím potěšit právě sezdaný pár?

Držíte ve svých rukou krásné svatební oznámení a pozvánku na svatbu i další radovánky po samotném obřadu? Skvěle! Máte se jistě na co těšit, vždyť svatební den má být tím

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!