Jak obdarovat běžce

Jak obdarovat běžce

Máte doma běžeckého nadšence a chcete mu udělat radost? Nebo, ještě lépe, bude slavit svátek či narozeniny a vy potřebujete tip na dárek pro něj? Tak to jste na správném místě. Na základě našich zkušeností vám poradíme, čím vašeho sportovce obdarovat.

Něco na sebe

Říká se, že běh je nejlevnější sport, protože potřebujete pouze vhodné boty. V podstatě to není lež. Ovšem každý, kdo se běhu věnuje pravidelně, vám potvrdí, že to správné běžecké oblečení a vybavení dokáže běh nejen zpříjemnit, ale i zlepšit jeho kvalitu.

Boty by si měl každý běžec vybrat sám ve specializovaném obchodě po poradě s pověřeným odborníkem, ale běžecké ponožky zvládnete vybrat i vy. Existuje jich samozřejmě spousta druhů a typů. Od „obyčejných“ nízkých až po speciální kompresní podkolenky a návleky. Ty kromě tlumení otřesů při došlapu během tréninku mohou sloužit i k regeneraci po něm. Pro jejich koupi vám postačí znát velikost nohy, maximálně navíc obvod lýtka. Doporučujeme českou firmu www.royalbay.eu a její kompresní produkty. Jestliže váš běžec sportuje i v zimním období, rozhodně ocení zimní návleky na boty neboli takzvané „nesmeky“, které se navlékají na podrážku a zabraňují uklouznutí na namrzlém povrchu.

Pokud máte svého běžce v oku, kupte mu běžecké tričko. Opět budete mít široký výběr. Koupit můžete funkční (dobře odvádí pot) tričko bez, s krátkými i dlouhými rukávy, ale i speciální funkční termotrička na zimu. V tomto případě doporučujeme produkty z materiálu merino vlna, jež výrazně brání vzniku tělesných pachů, skvěle pracuje s vlhkostí a stabilizuje tělesnou teplotu. Budete-li nakupovat značkové oblečení (Under Armour, Moira, Craft), musíte počítat s tím, že si připlatíte. Podobnou službu však udělají i levnější kousky, které lze sehnat v Decathlonu nebo třeba v Lidlu za zlomek ceny značkového produktu.

Něco s sebou

V případě, že máte svého sportovce opravdu hodně rádi a chcete do něj investovat větší peníz, doporučujeme speciální sportovní hodinky. Jednoznačně top mezi běžci jsou hodinky Garmin Forerunner, které mají řadu šikovných funkcí, jež při joggingu určitě oceníte. Volit lze též ze široké nabídky dalších osvědčených výrobců, například hodinky značek Polar nebo TomTom.

Na delší tratě se jistě bude hodit batoh se zásobníkem na vodu, kvalitní sluchátka, případně hudební přehrávač.

Při ztrátě motivace

Pravidelné běhání může časem omrzet a proto je třeba se motivovat. Darujte svému běžci startovné na závod. Osvědčené jsou závody ze seriálů RunCzech nebo RunTour.

Regenerace

A až váš hrdina přiběhne domů s medailí na krku, bude se mu hodit pořádná sportovní masáž (nebo alespoň poukaz na ni), regenerační chladivé mazání na svaly a do ruky to správné běžecké čtivo. Zkuste předplatné časopisu Run nebo Běhej.com a z knih “Born to run”, “Běhání s Keňany” nebo “Jez a běhej”.

 

You might also like

Kvalitní čelovka – praktický dárek pro větší bezpečnost při sportu za snížené viditelnosti

Budiž světlo! Skvělým typem na dárek pro aktivního cyklistu i běžce je kvalitní čelová svítilna. Dobrá viditelnost je na silnici doslova životní nezbytností a právě čelovka se solidními výkonnostními parametry

Sportovní aktivity a tanec 0 Comments

Jóga – darujte nový rozměr všedních dní

Jóga není jen cvičení těla, dechu a mysli, jóga je životní styl. Naučí vás, jak se chovat a myslet, jak ovládat svoji životní energii, mysl a tělo, co jíst. Změní

Sportovní aktivity a tanec 0 Comments

Poukaz do Squashpointu. Dárek, který potěší a prospěje vašemu zdraví

Už vás nebaví přemýšlet o tom, co dáte svým blízkým k narozeninám nebo jiným slavnostním příležitostem? Není se čemu divit. Mnozí lidé si hmotných věcí už tolik neváží, a když jim

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!