Legendární Igráček: Moderní a přitom stále svůj

Legendární Igráček: Moderní a přitom stále svůj

Vzpomínáte s dojetím na ty dlouhé hodiny, kdy jste si zaujatě hráli s postavičkami Igráčků a budovali jim velkoměsto z pomalovaných krabic od bot? Ale dost, zamáčkněte slzu, zapomeňte na nostalgii a radši vyražte pro nového Igráčka! Povedená figurka v mnoha obměnách je tady totiž pořád, připravena poskytnout vašim dětem stejnou porci radosti jako kdysi vám samotným.

Igráček kráčí s dobou

V současné době je na trhu nepřeberné množství lákavých hraček pro děti. Zejména zahraniční společnosti investují každoročně obrovské částky do reklamních kampaní, které mají děti přesvědčit, co je momentálně nejzábavnější a „in“. A co si budeme povídat, ačkoliv o nákupu nejvhodnějších hraček rozhodují coby držitelé domácí kasy a autority oficiálně rodiče, většinou mají poslední slovo při výběru právě děti. Jsou to ostatně ony, pro koho jsou hračky určeny, takže to samozřejmě dává smysl.

Z této jednoduché logiky vychází i společnost Efko vyrábějící legendárního Igráčka. Ředitel společnosti Efko, pan Kotík, si o osudu Igráčka nedělá iluze. Velmi dobře ví, že osobní sympatie generace dnešních rodičů pro zajištění budoucnosti Igráčka prostě nestačí. Starý dobrý Igráček je proto soustavně vylepšován tak, aby dokázal zaujmout i dnešní děti. Na rozdíl od většiny konkurenčních hraček je navíc kompletně vyráběn v České republice, a to pouze z kvalitních materiálů. Cena Igráčka zůstává přitom více než přátelská. Jednu figurku lze pořídit již od 49,- Kč.

Pestrý svět plný všedních i nevšedních hrdinů                                                                   

Svět Igráčka, který již dnes čítá velké množství postaviček, je kontinuálně rozšiřován o další. Setkat se tak můžete nejen se starým známým kuchařem, zahradníkem, kominíkem, policistou nebo zdravotní sestřičkou. Děti mohou sami kreativně vymýšlet a prožívat každodenní dobrodružství postavičky sýraře, číšníka, pošťáka nebo třeba rodinných příslušníků, včetně roztomilých postaviček babičky a dědy. Přibyly rovněž nové ženské postavičky – cukrářka, policistka a mnohé další. Stejně jako v reálném světě a pohádkách nechybí ani v tom Igráčkově ukázkový záporák, postavička Darebáka ve vězeňské uniformě.

K dispozici je též maximálně bohaté příslušenství. To zahrnuje kulisy pro napínavé scénky zcela v režii dětské fantazie. Prostředí nádraží, nemocnice, pošty či restaurace. Série atraktivní nejen pro kluky nese příznačný název Policie a vojáci. Obsahuje celou policejní stanici, nechybí pochopitelně ani policejní auto. Atraktivní novinkou je svět květinářství nebo třeba Igráček ošetřovatel se zebrou. Praktické jsou tzv. Kufříky, obsahující skládací zázemí konkrétní figurky. Kufřík existuje například ve verzi Pekař a pekárna, Lékárník a lékárna, Pumpař a čerpací stanice nebo Kuchař s kuchyní.

Sada MultiGo: „Nový způsob hraní s auty“

Tím ale exkurze do neustále zdokonalovaného Igráčkova univerza zdaleka nekončí. Firma Efko nabízí nyní i revoluční novinku, která přináší Igráčkovi tu pravou dynamičnost. Sada Multigo obsahuje řadu unikátních autíček, která neobsahují malé části a jsou tak vhodné pro děti už od dvou let. Jsou vyrobena z bytelného plastu MultiGo a mají tzv. bajonet systém, jenž slouží k libovolné výměně korbiček, přívěsů a ostatního příslušenství, které je k bohatému vozovému parku Igráčka k dispozici. Zcela úchvatná je sada Farma, čítající traktor značky Zetor a nákladní vozidlo. Mnohým dětem splní sen popelářské auto s popelnicí, ke kterému je možné dokoupit i stylovou postavičku Igráčka popeláře, či rovnou celá Velká sada Město.

Náš tip na dárek: Pro děti je ideálním dárkem Igráčkův kufřík nebo Igráček MultiGo. Pokud patří váš partner mezi milovníky Igráčků, kteří s touto postavičkou vyrostli, pořiďte mu jeho vlastní figurku z originální edice Řekni to Igráčkem.

Zdroj: Youtube

 Zdroj: Youtube

Z HISTORIE IGRÁČKA

Igráček představoval hračku, jež byla vyráběna společností Igra v zemích bývalého socialistického bloku.
Prvně vyrobeným Igráčkem byla postavička zedníka. Spatřila světlo světa v roce 1976. Až poté začal chrlit po celém světě své výrobky Playmobil, kterému je mnohdy přisuzováno absolutní prvenství produkce postaviček podobného typu.
„Otcem“ Igráčka je designér Jiří Kalina, který stál u zrodu figurky spolu s kolegyní Marií Krejchovou.
Igráček si získal u dětí obrovskou oblibu, postupně tak vznikali Igráčci v dalších profesích jako kominík, kuchař, námořník a byli vybaveni o nápadité příslušenství.
I tak známá značka ale postupem času začala upadat, a to především díky nevhodně řešenému marketingu a také minimálním inovacím. V roce 2006 VD Igra zkrachovalo.
Od září roku 2010 se vyrábí Igráček ve společnosti Efko-karton s.r.o.

You might also like

Dárky pro zvířecí mazlíčky 0 Comments

Hračka pro psa, která opravdu vydrží? Vsaďte na superodolný KONG

Zkušení kynologové a trenéři psů stále více poukazují na nutnost zabavit psa nejen fyzicky, ale i mentálně. Zjištění, že obyčejná procházka nestačí, není žádným velkým překvapením. Jenže většina z nás má

Knižní dárky pro děti: Příběhy skryté do svitu lampy

Netrpělivě čeká, až se zavřou za rodičem dveře. Při tlumeném světle lampičky otvírá oblíbenou knížku, přestože před chvílí přislíbil, že už bude opravdu spát. Dopřejte svým dětem trochu rebelství a

Praktický dárek pro vašeho čtyřnohého přítele: boty pro psa

Připadá Vám pes v botách k popukání směšný a nikdy byste svému miláčkovi takovou potupu nenadělili ani náhodou? Potom vězte, že botky pro psa nejsou jenom na ozdobu. Polštářky na psích tlapkách

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!