Hydratace pro sportovce

Hydratace pro sportovce

Voda tvoří více než polovinu hmotnosti našeho těla a napomáhá správnému fungování fyziologických procesů – transportuje živiny do svalů a naopak z nich odvádí odpadní látky, jako je oxid uhličitý a kyselina mléčná. K fyziologickým procesům patří i pocení, které stabilizuje naši tělesnou teplotu. Pokud je tělo dehydratované, sportovní výkon se snižuje. A právě proto existují sportovní – iontové – nápoje. Uvažujete-li o praktickém dárku pro sportovně založeného člena rodiny, kvalitní iontové nápoje jsou jednou z vděčných alternativ.

Iontové nápoje můžeme rozdělit podle obsahu vody, elektrolytů a sacharidů na hypotonické (rehydratační), isotonické (rehydratačně-energetické) a hypertonické (energetické). Hypotonické jsou vhodné při delších aerobních aktivitách, kdy dochází k velkému pocení (běh, cyklistika). U aktivit, které trvají kratší dobu a vyžadují velké množství svalové síly (squash, tenis), se doporučují isotonické nápoje. Hypertonické nápoje se používají po náročném tréninku jako regenerace, při tréninku se rozhodně nedoporučují.

Isodrinx je vhodným sportovním nápojem při fyzické aktivitě, obsahuje velké množství sacharidů, proto je ideálním zdrojem energie i minerálů. Navíc obsahuje deset vitamínů. Výhodou je, že ho lze naředit tak, aby posloužil jako hypotonický i isotonický nápoj.

Profidrinx je ideální pro intenzivní vytrvalostní výkon, a to v jeho průběhu i po něm. Oceníte jej i při vícefázovém tréninku.

Regener je vhodný po náročném fyzickém výkonu pro regeneraci. Ochraňuje buňky před oxidativním stresem díky kombinaci sacharidů, minerálů hořčíku, draslíku, sodíku a vitamínů C a E.

Multimineral Aquamin uvítají příznivci čistě přírodních produktů. Tyto kapsle, vyrobené z červené mořské řasy, obsahují vysoké množství přírodního vápníku, který podporuje činnost srdce, a hořčík, jenž snižuje únavu a přispívá ke správné činnosti nervové soustavy.

Unisport je nejoblíbenější hypotonický nápoj, u kterého si můžete vybrat příchuť podle vašich preferencí. Obsahuje L-karnitin, glycin a taurin. A je vhodný před, během i po tréninku.

Obdarovávaný nemusí být vrcholovým sportovcem, abyste mu mohli dopřát některý z těchto doplňků stravy. Jde především o příjem kvalitních tekutin a minerálů, které se pocením z těla ztrácí a následně mohou chybět. A proto: Na zdraví!

 

 

You might also like

Poukaz do Squashpointu. Dárek, který potěší a prospěje vašemu zdraví

Už vás nebaví přemýšlet o tom, co dáte svým blízkým k narozeninám nebo jiným slavnostním příležitostem? Není se čemu divit. Mnozí lidé si hmotných věcí už tolik neváží, a když jim

Sportovní potřeby 0 Comments

Lyžáky jako dárek: Kterak je dobře vybrat?

Lyžáky čili lyžařské boty jsou nepostradatelnou pomůckou každého lyžaře, ať už se jedná o profesionálního sjezdaře nebo naprostého začátečníka. Zdaleka nezáleží jen na tom, do jaké míry sahají naše zkušenosti

Sportovní eventy 0 Comments

Turistika – aktivita vhodná pro všechny generace

Turistika je oblíbenou kratochvílí a koníčkem mnohých z nás. Zhusta se toto slůvko objevuje v kolonce různých formulářů a anket, kde se autoři tážou účastníků, jak dotyční tráví volný čas. Také seznamujeme-li

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!