Hydratace pro sportovce

Hydratace pro sportovce

Voda tvoří více než polovinu hmotnosti našeho těla a napomáhá správnému fungování fyziologických procesů – transportuje živiny do svalů a naopak z nich odvádí odpadní látky, jako je oxid uhličitý a kyselina mléčná. K fyziologickým procesům patří i pocení, které stabilizuje naši tělesnou teplotu. Pokud je tělo dehydratované, sportovní výkon se snižuje. A právě proto existují sportovní – iontové – nápoje. Uvažujete-li o praktickém dárku pro sportovně založeného člena rodiny, kvalitní iontové nápoje jsou jednou z vděčných alternativ.

Iontové nápoje můžeme rozdělit podle obsahu vody, elektrolytů a sacharidů na hypotonické (rehydratační), isotonické (rehydratačně-energetické) a hypertonické (energetické). Hypotonické jsou vhodné při delších aerobních aktivitách, kdy dochází k velkému pocení (běh, cyklistika). U aktivit, které trvají kratší dobu a vyžadují velké množství svalové síly (squash, tenis), se doporučují isotonické nápoje. Hypertonické nápoje se používají po náročném tréninku jako regenerace, při tréninku se rozhodně nedoporučují.

Isodrinx je vhodným sportovním nápojem při fyzické aktivitě, obsahuje velké množství sacharidů, proto je ideálním zdrojem energie i minerálů. Navíc obsahuje deset vitamínů. Výhodou je, že ho lze naředit tak, aby posloužil jako hypotonický i isotonický nápoj.

Profidrinx je ideální pro intenzivní vytrvalostní výkon, a to v jeho průběhu i po něm. Oceníte jej i při vícefázovém tréninku.

Regener je vhodný po náročném fyzickém výkonu pro regeneraci. Ochraňuje buňky před oxidativním stresem díky kombinaci sacharidů, minerálů hořčíku, draslíku, sodíku a vitamínů C a E.

Multimineral Aquamin uvítají příznivci čistě přírodních produktů. Tyto kapsle, vyrobené z červené mořské řasy, obsahují vysoké množství přírodního vápníku, který podporuje činnost srdce, a hořčík, jenž snižuje únavu a přispívá ke správné činnosti nervové soustavy.

Unisport je nejoblíbenější hypotonický nápoj, u kterého si můžete vybrat příchuť podle vašich preferencí. Obsahuje L-karnitin, glycin a taurin. A je vhodný před, během i po tréninku.

Obdarovávaný nemusí být vrcholovým sportovcem, abyste mu mohli dopřát některý z těchto doplňků stravy. Jde především o příjem kvalitních tekutin a minerálů, které se pocením z těla ztrácí a následně mohou chybět. A proto: Na zdraví!

 

 

You might also like

Nůž Gerber Bear Grylls Ultimate: Ideální dárek nejen pro outdoorové nadšence

Nůž Gerber Bear Grylls Ultimate se od roku 2011 pyšní titulem nejprodávanějšího nože na světě. Co stojí za enormním úspěchem tohoto produktu od výrobce Gerber? A proč se vyplatí si

Lyžařským všeumělem snadno a rychle: Kurzy lyžování jako dárek

Zdolávat sjezdovku hladce a ladně, s modrým nebem nad hlavou, zamakat pořádně na běžkách, na vytoužené trati zasněženou krajinou…lyžovat již dnes umí skoro každý. Nebo snad znáte někoho, komu dosud zůstaly nejklasičtější

Svítilna LED LENSER®: Zažene temnotu kdykoli potřebujete

Kvalitní baterka by měla být k dispozici v každém domě. Nikdy nevíte, kdy vypadnou pojistky nebo dostanete chuť jít kutit do spoře osvětlené garáže. Po návratu z večerní pařby vás díky minisvítilně na

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!