Dárky pro muže – proč je tak těžké najít ty správné?!

Dárky pro muže – proč je tak těžké najít ty správné?!

Koukáte na zaprášenou knihu, která smutně stojí již druhým rokem na polici, aniž by byla někdy čtena? Ve spíži už pomalu prochází datum trvanlivosti vámi darované kolekce čokoládových lanýžů, předplacené časopisy se kupí na stolku stále ještě zabalené v igelitovém obalu a na to modré triko s pěkným potiskem, které tak hezky ladí k JEHO očím, se marně těšíte a zvídavě každé ráno upíráte zrak směrem k šatníku, zda stylový kousek konečně vytáhne z pečlivě narovnaných komínků a obleče si jej? Frustrovaně se posadíte na koženkovou pohovku, patami se zaryjete do sedacího polštáře, dlaní podepřete svou tvář a přemýšlíte – co přemýšlíte, ba přímo vzteky uvnitř sebe sama křičíte: „Proč je sakra tak těžké vybrat dárek pro muže, aby sklidil úspěch, aspoň jednou dotyčného opravdu potěšil a nezůstal stát na prvním, volném místě, kam jej po rozbalení odklidil – jako věčná připomínka toho, jak jste se opět netrefila do jeho vkusu?!“

Ilustrační foto: Potřeby na holení

Potřeby na holení jsou někdy jakousi dárkovou nouzovkou.

Je to neustále to samé dokola. Už v dětství byl problém sehnat „něco pořádného“ pro tatínka – finanční limity nedovolovaly nákup ničeho drahého, dětská duše zase často přehlížela praktické dárky, a tak se nejednou stalo, že tátu překvapil pod stromkem plyšový medvěd. Pět minut se smál, a pak si ho už nikdy ani nevšiml. Jak vás to tehdy mrzelo! To samé se opakovalo až do puberty, kdy jste přeci jenom začala volit něco užitečnějšího – třeba sprchový gel či pěnu na holení. Mycí potřeba uplatnění většinou našla, pěna však stála na umyvadle ještě pár let, dokud nezmizela neznámo kam. Jste si ale jistá, že spíše zasáhla ruka pečlivé a pořádkumilovné maminky, než že by si pěny konečně všimnul již o několik vrásek bohatší otec. Problémy s výběrem dárku jste ovšem neměla jen vy, i ostatní kamarádky, ba dokonce též maminka často před vánočními svátky všechny svorně panikařily a vzájemně vymýšlely, co komu darovat, když se největším otazníkem stával opět: MUŽ!

Dnes možná otce odbýváte lahví dobrého vína a nestaráte se příliš o to, zda ji skutečně vypije, důležité je, že máte alespoň něco, co zpodobňuje jistou exkluzivnost, upotřebitelnost, s vědomím, že sice nenadchne, ale ani neurazí. Na čem vám ale skutečně záleží, je dárek pro partnera. Jak ráda byste milovanou osobu potěšila něčím tak dokonalým, aby z toho byl paf, aby se mu to líbilo, a aby se to nestalo jen dalším zaprášeným majákem uvnitř vaší domácnosti. Selhání si nechcete připustit nikdy – snažíte se o narozeninách, svátku a Vánocích, avšak zatím marně – tak kde tkví ten problém? Co je příčinou toho, že nikdy dárek od vás nezaboduje v té míře, jak byste si představovala?

Ilustrační foto: Alkohol

Láhev oblíbeného alkoholu většinou potěší a rozhodně neurazí, i když se nejedná o extra originální dárek, nejspíš dojde uplatnění.

Samozřejmě, nelze příliš zobecňovat, každý jsme unikátem, každý máme svou osobnost, své plusy, mínusy, radost nám dělají odlišné podněty, a to nezávisle na pohlaví. Určité znaky však lze u většího vzorku mužů vypozorovat. Silnější pohlaví většinou tíhne k praktičnosti a nemá rádo zbytečnosti. Krásně to můžeme vidět i v případě pouhého nakupování, kdy muž málokdy stráví v obchodním centru několik hodin neustálým pobíháním od jedné prodejny ke druhé. On totiž zpravidla ví, co potřebuje a pro to také jde – má jasný cíl a nehodlá se výběrem zdržovat. Často lpí na jedné, vlastními zkušenostmi ověřené značce, či přímo konkrétním výrobku, který používá roky a dokud jej nepřestanou vyrábět, bude si jej kupovat klidně po celý život. Proto ona pěna stála na umyvadle tolik let – problém nebyl v povaze dárku, pěna na holení se v podstatě hodí vždycky, avšak je tu to jedno zásadní ALE: Ta pěna nebyla oblíbené značky! Co na tom, že stála o mnoho víc? Nic, síla zvyku i určité nostalgie nutila sahat každý týden po ověřené klasice umístěné na čestném místě uvnitř koupelnové skříňky a běda, pokud došla a nebyla v zásobě nová!

Podobně dopadla i ta nová aku vrtačka, kterou od vás partner dostal předloni…zkrátka, už měl dávno koupenou výkonnější. A od ověřené značky, na kterou ostatní chlapi pějí ódy. Zase špatně!!!!

Ilustrační foto: Kutilské potřeby

Má-li muž kutilského ducha, praktické náčiní se vždy hodí. Výběr toho pravého ovšem nebývá snadný. A k tomu něco pro chvíle odpočinku…

A tak je to se vším. Nikdy nemáte jistotu, zda se dokážete zavděčit, můžete to jen neustále zkoušet… Ovšem, že vy to zkoušet budete! Pevně věříte, že jednou se to snad povede a dárek od vás skutečně sklidí nevídaný úspěch. Pokud můžeme alespoň trochu radit a výběr dárku ulehčit – nejlepším řešením je ono osvědčené pravidlo: Držet se koníčků dotyčného, toho, co má rád, co ho naplňuje a v tom nejlepším případě si během roku vést poznámky s náměty na dárky, kdykoli se dotyčný zmíní o věci, kterou by potřeboval. Ale jak už to bývá, mějte oči na stopkách – muži neradi čekají půl roku, znenadání se rozhodnou, nadchnou a pro věc ujíždějí hned následující den do obchodu. Zkrátka – žádné cavyky, žádné zdlouhavé přemýšlení a protahování. A žádné cetky a jiné zbytečnosti (nejen do bytu).

Nechceme vás odradit od experimentování, to nikoliv, občas se vyplatí zariskovat a darovat něco naprosto odlišného, něco co bude šílené, kreativní, neočekávané. Nebojte se toho, vždyť jak se s pravdivostí říká: Risk je zisk!

A pokud to náhodou zase nevyjde a terč minete, neklesejte na mysli, vždyť bude ještě tolik příležitostí si svoji „dárkovou reputaci“ vylepšit! Ostatně můžete zkusit načerpat inspiraci právě z našich článků, které pro vás pravidelně zveřejňujeme – tipů na dárek je spousta, už jen zvolit ten nejvhodnější právě pro vašeho mužského – ať již tatínka, bratra, syna, strýce, dědečka či partnera!

You might also like

Užitečné rady 0 Comments

Jak vybrat dárek k všeobecné spokojenosti?

Vybíráme-li dárek, činíme tak zpravidla z lásky k dotyčné osobě. Náš záměr je tedy veskrze pozitivní. Chceme udělat dotyčnému co největší radost. Přesto se občas stane, že se tak trochu mineme účinkem

Užitečné rady 0 Comments

Osvědčené tipy na dárky pro ženy

Možná tápete, jak vybrat ten správný dárek pro vaši milovanou. Znáte ji opravdu dobře? Tak to máte napůl vyhráno!  Parádnice Vaše přítelkyně je vždy perfektně upravená a nové trendy v módě

Užitečné rady 0 Comments

Kam s nechtěnými dárky?

Říkává se „darovanému koni na zuby nekoukej“. Někdy je to ale setsakramentsky těžké. Ne každý se dokáže dárkem trefit do našeho vkusu. Mnohdy to naopak vypadá, že naši blízcí mají

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!