Což takhle si trochu trsnout? Zavlňte se ve víru tance!

Což takhle si trochu trsnout? Zavlňte se ve víru tance!

Chcete věnovat nezapomenutelný zážitek, nové dovednosti, pohyb pro zdraví, radostnou euforii a kdo ví, možná i nové přátelství? V Centru tance jste na správné adrese.

 Tanec má velmi starobylý původ a od nepaměti patří mezi oblíbené lidské kratochvíle. Dlouho měl nezastupitelnou sociální funkci. Vždyť kde jinde mohla dívka potkat svého budoucího manžela než na plese? Také dnes je pravděpodobnost navázání nových společenských kontaktů skrze tanec vysoká. A především: prostřednictvím tance můžete vyjádřit své pocity, uvolnit se, zvednout si náladu, získat ladné pohyby a dokonce si i vylepšit postavu. Tanec představuje ideální řešení pro každého, kdo by rád udělal něco pro svou figuru, ale neholduje drilu v posilovně.

Jedním z nejčastějších argumentů, proč netančit, je absence tanečního partnera. Mnozí lidé by zkrátka rádi tančili, ale nemají po ruce nikoho, kdo je ochoten vstoupit s nimi na taneční parket. Jedná se o zbytečnou obavu. Ostatně, po staletí byl tanec ve dvojici velkou neznámou, tančilo se běžně ve skupině či individuálně. A stejně jednoduše to funguje dnes. Stačí jen vybrat si ten pravý druh tance.

Pokud jste sledovali některou z tanečních soutěží, dobře víte, že tanečních stylů je mnoho. Moderní tance, salsa, samba, street dance, orientální tanec, to nejspíš znáte. Ale říká vám něco podivné slůvko kizomba? Jedná se o velmi smyslný taneční styl, jedinečné propojení afrických rytmů, energičnosti a romantiky. A staré dobré flamenco? Vášeň, temperament, výraz. Vše se naučíte vyjádřit pohybem, tancem, který je jedním z nejznámějších na světě. Připomíná vám twerking nějaké sprosté slovo? Jste na omylu, je to pojmenování dalšího zajímavého tance. Oblíbí si ho zejména vaše dcery, kamarádky, manželky nebo přítelkyně. Jde totiž o rozhýbání celého těla v sexy choreografii.

“Vím co chci. Chci tančit”. Takové je motto Centra tance. Stručné, jasné a výstižné. Zmínili jsme jen malé množství typů tanečních stylů ze široké nabídky kurzů, které největší taneční škola v České republice pořádá. Na webu www.tanecnidarky.cz je možné zakoupit dárkové poukazy v libovolné hodnotě. Taneční sály se nachází na několika místech v Praze, v Brně, v Plzni, v Ostravě a ve Štěchovicích a Měchenicích u Prahy. Centrum tance organizuje nejen standardní kurzy, ale též víkendové pobyty a dovolené plné tance a cvičení.

 Fotografie: Centrum tance, tanečnice Lucia

You might also like

Sportovní potřeby 0 Comments

Zábava u vody: Vyberte si správnou výbavu

Léto je nedílně spjato s pobytem u vody. Na dovolenou vyrážíme k moři, ale také k různým přehradám. Zábavu si tady většinou najdeme ve formě plavání nebo opalování. Pokud ovšem nechcete stereotyp v podobě

Co by měl obsahovat dárkový balíček sportovní výživy

Kterak obdarovat sportovce? Vytvořte vlastní dárkový balíček produktů pro dodání energie!  Sportovně založení jedinci ke svému koníčku obvykle potřebují spoustu věcí, vhodným oblečením počínaje a speciálními hodinkami konče. Výběr dárku

Outdoor 0 Comments

Ohřívače rukou Zippo: Amerika v dlani

Celý svět zná společnost Zippo jako výrobce odolných zapalovačů a ohřívačů rukou, které oceníte zejména v nevlídném počasí v zimním období.  Historie společnosti Zippo Manufacturing Company se začala psát ve

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!