Což takhle si trochu trsnout? Zavlňte se ve víru tance!

Což takhle si trochu trsnout? Zavlňte se ve víru tance!

Chcete věnovat nezapomenutelný zážitek, nové dovednosti, pohyb pro zdraví, radostnou euforii a kdo ví, možná i nové přátelství? V Centru tance jste na správné adrese.

 Tanec má velmi starobylý původ a od nepaměti patří mezi oblíbené lidské kratochvíle. Dlouho měl nezastupitelnou sociální funkci. Vždyť kde jinde mohla dívka potkat svého budoucího manžela než na plese? Také dnes je pravděpodobnost navázání nových společenských kontaktů skrze tanec vysoká. A především: prostřednictvím tance můžete vyjádřit své pocity, uvolnit se, zvednout si náladu, získat ladné pohyby a dokonce si i vylepšit postavu. Tanec představuje ideální řešení pro každého, kdo by rád udělal něco pro svou figuru, ale neholduje drilu v posilovně.

Jedním z nejčastějších argumentů, proč netančit, je absence tanečního partnera. Mnozí lidé by zkrátka rádi tančili, ale nemají po ruce nikoho, kdo je ochoten vstoupit s nimi na taneční parket. Jedná se o zbytečnou obavu. Ostatně, po staletí byl tanec ve dvojici velkou neznámou, tančilo se běžně ve skupině či individuálně. A stejně jednoduše to funguje dnes. Stačí jen vybrat si ten pravý druh tance.

Pokud jste sledovali některou z tanečních soutěží, dobře víte, že tanečních stylů je mnoho. Moderní tance, salsa, samba, street dance, orientální tanec, to nejspíš znáte. Ale říká vám něco podivné slůvko kizomba? Jedná se o velmi smyslný taneční styl, jedinečné propojení afrických rytmů, energičnosti a romantiky. A staré dobré flamenco? Vášeň, temperament, výraz. Vše se naučíte vyjádřit pohybem, tancem, který je jedním z nejznámějších na světě. Připomíná vám twerking nějaké sprosté slovo? Jste na omylu, je to pojmenování dalšího zajímavého tance. Oblíbí si ho zejména vaše dcery, kamarádky, manželky nebo přítelkyně. Jde totiž o rozhýbání celého těla v sexy choreografii.

“Vím co chci. Chci tančit”. Takové je motto Centra tance. Stručné, jasné a výstižné. Zmínili jsme jen malé množství typů tanečních stylů ze široké nabídky kurzů, které největší taneční škola v České republice pořádá. Na webu www.tanecnidarky.cz je možné zakoupit dárkové poukazy v libovolné hodnotě. Taneční sály se nachází na několika místech v Praze, v Brně, v Plzni, v Ostravě a ve Štěchovicích a Měchenicích u Prahy. Centrum tance organizuje nejen standardní kurzy, ale též víkendové pobyty a dovolené plné tance a cvičení.

 Fotografie: Centrum tance, tanečnice Lucia

You might also like

Lamzac®Hangout: Originální nafukovací odpočívátko pro rozložení kdekoli

Lamzac®Hangout od firmy Fatboy je aktuální holandsko-finská novinka, která si začíná získávat oblibu i u nás. Jeho základem je nápad, který známe již mnoho let – totiž odpočinek nikoli na

Turistika – aktivita vhodná pro všechny generace

Turistika je oblíbenou kratochvílí a koníčkem mnohých z nás. Zhusta se toto slůvko objevuje v kolonce různých formulářů a anket, kde se autoři tážou účastníků, jak dotyční tráví volný čas. Také seznamujeme-li

Výživa pro sportovce 0 Comments

Hydratace pro sportovce

Voda tvoří více než polovinu hmotnosti našeho těla a napomáhá správnému fungování fyziologických procesů – transportuje živiny do svalů a naopak z nich odvádí odpadní látky, jako je oxid uhličitý a kyselina mléčná.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!