Belgie má dva jazyky a dvě pochoutky: čokoládu a pivo

Belgie má dva jazyky a dvě pochoutky: čokoládu a pivo

Když se řekne Belgie, představíme si nejspíš především dvě věci. Pralinky, jak se v západních jazycích říká čokoládovým bonbónům všeho druhu. Tedy nejen polokulaté rumové dobrotě, kterou známe z českého trhu. A pivní speciality různých příchutí. To jsou dva základní pojmy, jež si spojujeme se zemí, která je jazykově rozdělená na dvě části: vlámskou, s jazykem podobným holandštině, a valonskou, jež má zase blíže k Francii.

 Z našich obchodů známe pojem belgická čokoláda možná spíše v podobě čokoládových „mořských plodů“ v kombinaci světlého a tmavého odstínu čokolády, balených často v bílé krabičce s červenou mašlí. Belgická čokoláda je však mnohem víc. Značky Starbrook Airlines a Maitre produkují kvalitní a cenově dostupné čokolády a bonboniéry různých druhů s náplněmi. Výrobky Starbrook Airlines zaujmou i díky líbivým retro obalům. Je však také možné nechat si ve specializovaném obchodě vyrobit dárkové balení belgické čokolády v podobě kvalitních čokoládových bonbonů na míru. Existuje několik velikostí a rozměrů, cena se odvíjí dle počtu balení, které si objednáte.

 Malé belgické pivovary nabízejí pivo spousty příchutí a druhů, stačí si jen vybrat. Výjimkou nejsou ani ovocné a další příchutě, které bychom si s pivem nejspíše nespojovali, například banán, či kokosový ořech. Tyto pivní skvosty lze sehnat i v Česku . Názvy jako Gulden Draak 9000 (Zlatý drak) hovoří samy za sebe.

 Co lze dozajista doporučit, jsou belgické vánoční trhy. Nyní nastává čas, kdy jsou téměř za dveřmi, a Brusel či Antverpy nejsou zas tak daleko. Cestovní kanceláře pořádají zájezdy nejen do tradičních „adventních“ destinací jako Vídeň a Drážďany, ale právě i do Belgie. Například v Antverpách najdete na hlavní nákupní zóně Meir desítky obchodů, kde můžete přímo na místě sehnat originální dárky pro své blízké. A až budete mít nakoupeno, nezapomeňte si prohlédnout historické centrum města hned se čtyřmi adventními trhy. Všude voní čokoláda, a co určitě stojí za ochutnání, jsou také výborné belgické vafle.

Belgická vafle

You might also like

Kulinářské zážitky 0 Comments

Kuchařka první republiky aneb Z dělnického Žižkova až do kuchyně filmových hvězd

Na pultech knihkupectví se to dnes přímo hemží kuchařskými knihami zahraničních šéfkuchařů. Pojďte se s námi tentokrát inspirovat osvědčenou klasikou prvorepublikové éry: Seznamte se s těmi nejlepšími delikatesami, které v kuchyni připravovaly naše

Cestování a zážitky 0 Comments

Romantika v Novohradkách

Máte už davů turistů úplně plné zuby a chcete svého partnera překvapit romantickou dovolenou uprostřed krásné přírody? Vydejte se společně načerpat novou energii do Přírodního parku Novohradské hory. Novohradské hory

Cestování a zážitky 0 Comments

Vaříme s dětmi pro děti

Docházejí vám nápady při vaření dětských jídel? Motají se vaše děti v kuchyni, když pro ně připravujete večeři, a vy nevíte, jak je vhodně zapojit do aktuálního dění u kuchyňské linky?

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!