Belgie má dva jazyky a dvě pochoutky: čokoládu a pivo

Belgie má dva jazyky a dvě pochoutky: čokoládu a pivo

Když se řekne Belgie, představíme si nejspíš především dvě věci. Pralinky, jak se v západních jazycích říká čokoládovým bonbónům všeho druhu. Tedy nejen polokulaté rumové dobrotě, kterou známe z českého trhu. A pivní speciality různých příchutí. To jsou dva základní pojmy, jež si spojujeme se zemí, která je jazykově rozdělená na dvě části: vlámskou, s jazykem podobným holandštině, a valonskou, jež má zase blíže k Francii.

 Z našich obchodů známe pojem belgická čokoláda možná spíše v podobě čokoládových „mořských plodů“ v kombinaci světlého a tmavého odstínu čokolády, balených často v bílé krabičce s červenou mašlí. Belgická čokoláda je však mnohem víc. Značky Starbrook Airlines a Maitre produkují kvalitní a cenově dostupné čokolády a bonboniéry různých druhů s náplněmi. Výrobky Starbrook Airlines zaujmou i díky líbivým retro obalům. Je však také možné nechat si ve specializovaném obchodě vyrobit dárkové balení belgické čokolády v podobě kvalitních čokoládových bonbonů na míru. Existuje několik velikostí a rozměrů, cena se odvíjí dle počtu balení, které si objednáte.

 Malé belgické pivovary nabízejí pivo spousty příchutí a druhů, stačí si jen vybrat. Výjimkou nejsou ani ovocné a další příchutě, které bychom si s pivem nejspíše nespojovali, například banán, či kokosový ořech. Tyto pivní skvosty lze sehnat i v Česku . Názvy jako Gulden Draak 9000 (Zlatý drak) hovoří samy za sebe.

 Co lze dozajista doporučit, jsou belgické vánoční trhy. Nyní nastává čas, kdy jsou téměř za dveřmi, a Brusel či Antverpy nejsou zas tak daleko. Cestovní kanceláře pořádají zájezdy nejen do tradičních „adventních“ destinací jako Vídeň a Drážďany, ale právě i do Belgie. Například v Antverpách najdete na hlavní nákupní zóně Meir desítky obchodů, kde můžete přímo na místě sehnat originální dárky pro své blízké. A až budete mít nakoupeno, nezapomeňte si prohlédnout historické centrum města hned se čtyřmi adventními trhy. Všude voní čokoláda, a co určitě stojí za ochutnání, jsou také výborné belgické vafle.

Belgická vafle

You might also like

Cestování a zážitky 0 Comments

To nejlepší z Francie: Konejšivá levandule i veselý citrusový festival

Zima teprve nedávno začala, ale vám už to teď připadá jako celá věčnost a toužíte po idylické dovolené? Nemusíte o ní jen snít. Lákala vás vždy třeba legendární Provence? Vydejte

Cestování a zážitky 0 Comments

Ostrov, kde jaro nikdy nekončí. Taková je Madeira

Madeira je portugalské zámořské území ležící na západ od afrických břehů. Najdeme ji severně od Kanárských ostrovů. Ačkoliv je Madeira v poslední době stále více populární, pořád platí, že zde

Cestování a zážitky 0 Comments

Přijeďte se kochat vodním zámkem Červená Lhota

Desítky tisíc návštěvníků každoročně láká k návštěvě zámku Červená Lhota jeho středověká architektura, nevšední umístění uprostřed vodní plochy, zdobné komnaty a pravděpodobně i krásné zahrady, rozprostírající se do širokého zámeckého okolí.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!