Aromaterapie: Alternativní cesta ke zdraví

Aromaterapie: Alternativní cesta ke zdraví

Sada éterických olejů a vhodná aromalampa se mohou lehce stát výborným dárkem. Při jejich výběru si však musíme počínat obezřetně a s rozmyslem, abychom zvolili skutečně kvalitní produkty, jejichž užívání bude mít relaxační a zdraví prospěšné účinky.

Aromaterapie je jednou z cest alternativní medicíny, kterou můžeme ovlivnit psychiku, náladu, ale i samotný proces uzdravování. K pochopení této neinvazivní metody je třeba osvojit si několik odborných termínů. Principem celé aromaterapie je čichový vjem, řekněme vůně. Tato vůně je způsobena chemickým složením, které je pro každou vonnou látku, silici, jedinečné. Jednotlivé chemické látky ovlivňují určitá centra v lidském těle. Dlužno podotknout, že se jedná o přírodní látky, ze kterých jsou složeny živé organismy. Mezi tyto vonné silice zařazujeme i éterické oleje – olejíčky, které si kapeme do aromalampy.

Celá aromaterapie je tedy postavena buď na čichovém vjemu, který v nás éterický olej vyvolá, nebo na jiném způsobu působení přírodních chemických látek. Některé oleje lze aplikovat i na pokožku či vnitřně. K tomu je ovšem žádoucí rada odborného aromaterapeuta.

Mezi oleje, které mohou bez obav použít i nováčci v každodenním životě, patří citrón, myrtha a santal.

Éterický olej Citrón se dá použít pro celkovou detoxikaci. V minimálních koncentracích ho lze přidat i do pití. Zlepšuje náladu, má antiseptické účinky, je možné ho přidávat i do koupelí (max. 5 ml).

Éterický olej Myrtha je vhodný olej při léčbě infekcí dýchacích cest, močového ústrojí a gynekologických obtíží. Myrthová voda se též využívá k regenerace vlasů a proti lupům. Přispívá ke klidnému spánku.

Éterický olej Santal se využívá k celkovému zklidnění, zmírnění depresí, pomáhá proti bolestem hlavy a migrénám. Vůni řadíme mezi těžší vůně, působí též jako afrodiziakum.

Velice kvalitní éterické oleje vyrábí například český produkce přírodní kosmetiky Saloos.

Při nákupu olejů si vždy hlídejte jejich původ. Pouze kvalitní éterické oleje jsou přírodními látkami, které mají pozitivní účinky na organismus. V obchodech seženete, zpravidla velice levně, vonné oleje, které jsou vyráběny laboratorně. Tyto oleje pouze hezky voní, od neduhů ale nepomohou.

Aby nedošlo při odpařování k připalování oleje v aromalampě, je nutné pořídit si lampu s širší miskou. Přepálené oleje odpařované z malých mističek mohou mít až nežádoucí účinky. Výběr z dostupných aromalamp je opravdu široký, od jednoduchých designových po zdobené lampy s orientálními prvky. Není problém najít tu pravou do určitého interiéru.

Aromaterapie získává stále větší popularitu, zejména díky svým pozitivním účinkům na lidské zdraví. Mnoho aromaterapeutů pracuje s aromaterapií v kombinaci s čínskou medicínou, která je známá tím, že neřeší problém, ale jeho příčinu.

Přesto aromaterapie jako taková nenahrazuje jiná léčebná opatření. Je to vhodný doplněk k léčbě, či alternativní cesta při řešení drobných obtíží. Neopomenutelnou výhodou je fakt, že je nám používání éterických olejů zpravidla velmi příjemné. Aromaterapie nám pomáhá udržet si dobrou náladu, pozitivní životní energii a radost ze života.

You might also like

Dárky pro zdraví 0 Comments

Když příroda léčí: Zázvor

Zázvor nejenom léčí, ale také chutná Zázvor pravý je vytrvalá rostlina, dorůstající poměrně velké výšky, okolo jednoho metru. V různé podobě a formě využíváme jako součást naší stravy zázvorové oddenky. Obsahují

Zdraví a krása 0 Comments

Kosmetika jako dárek

Produkty z oblasti kosmetiky patří dlouhodobě k nejoblíbenějším dárkovým artiklům. V dnešní době se nabízí výběr ze skutečně nepřeberné řady výrobků od široké škály více či méně prestižních kosmetických firem. Na trhu nalezneme

Zdraví a krása 0 Comments

Polemika: Cstring jako sexy dárek pro dokonalejší opálení?

Léto ještě zdaleka nekončí a kýžený ideál mnohých žen v podobě svůdně opáleného těla je tak stále na dosah. Bílá místa v partiích, kde citlivé části těla při vystavení kůže vstříc slunečním

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!