Aby záda nebolela…

Aby záda nebolela…

Máte záda jako na pranýři? Důležité je o ně pravidelně pečovat. Nečekejte, až bude bolest neúnosná, začněte jednat hned. Nebude to velká dřina a brzy pocítíte významné zlepšení.

Dlouhé, předlouhé hodiny strávené sezením u počítače. To je v současné době běžná pracovní realita mnohých z nás. Navíc prosedíme spoustu času před monitorem i ve svém volnu, když datlujeme vzkazy na facebooku, hltáme zprávy z domova i ze světa, či jen tak googlujeme. Nezřídka různě zkroucení či skrčení, často s typicky předsunutou hlavou. Naše záda tudíž dostávají pořádně zabrat. Nesprávné držení těla při sedu však není jediným nepřítelem, kterému musí naše tolik zkoušená záda čelit. Na vině je rovněž nedostatečná či neadekvátní pohybová aktivita. A v neposlední řadě každodenní stres, jenž nenarušuje pouze naši psychickou pohodu, ale vbrzku se promítá též do naší fyzické kondice. Výsledkem jsou bolesti zad, velmi obvyklé je strnutí šíje a problémy v krční a hrudní oblasti.

Každý z nás se s problémy se zády snaží potýkat po svém. Nejčastěji zařazením cvičení do svého života. Zpravidla ale máme tendenci bolesti zad podceňovat a řešit je až v momentě, kdy se stávají chronickými a omezují nás i v běžných činnostech. A ani tehdy není výjimkou, že se k pravidelnějšímu cvičení odhodláme jedině na popud odborného lékaře, nikoli ze své vlastní iniciativy. Do ordinace se přitom uchýlíme již téměř ze zoufalství kvůli stále se opakujícím, vleklým bolestem. Klíčovou roli hraje vlastní uvědomění si nesprávného postavení zad, vyvarování se špatné pozice při sezení a zařazení protažení zad během dne, třebas jen chvilkového, avšak pravidelného a častého. Kromě speciálního rehabilitačního cvičení je v plném rozkvětu jóga v různých obměnách.

Umění relaxovat je velmi podstatné, avšak takzvaně „vypnout“ je někdy nadmíru obtížné. Dlužno podotknout, že právě v této oblasti máme navíc veliký sklon sami sebe zanedbávat. Masáž je jednou z osvědčených technik, jež působí pozitivně na bolavá záda. Tu odborně provedenou, která má přitom největší efekt, si však většinou dopřáváme jen výjimečně. Dárkový poukaz na masáž je proto vděčným dárkem, kdy věnujeme zdraví prospěšný a zároveň příjemný zážitek – takový, který by si obdarovávaný možná sám ani nedopřál. Hlavním argumentem bývá nedostatek času. Některým lidem se také nedaří zbavit ostychu, je jim nepříjemné dostavit se na masáž do cizího prostředí. Tehdy představuje ideální řešení masáž přímo doma u klienta.

Náš tip: Patří-li někdo vám blízký mezi urputné workoholiky, kteří od rána do večera vysedávají u počítače, dříve či později začne nejspíš trpět na bolavá záda. Obdarujte ho příhodným dárkem – dopřejte mu masáž, či terapii na míru pod vedením odborně vyškoleného fyzioterapeuta. Zvolte takový dárkový poukaz, kde si bude dotyčný moci sám zvolit z bohaté nabídky jednotlivých typů masáží a cvičení.

Ilustrační foto: Mobilní masáže Praha

 Ilustrační fotografie: www.fyziodomu.cz

You might also like

Zdraví a krása 0 Comments

NAKED – legendární paletky očních stínů od Urban Decay

Urban Decay. Městská hniloba? Ale ne, význam názvu této americké značky je trochu provokace, stejně jako značka sama. Od prvopočátku se Urban Decay inspiruje městským prostředím, v době svého založení v

Polemika: Cstring jako sexy dárek pro dokonalejší opálení?

Léto ještě zdaleka nekončí a kýžený ideál mnohých žen v podobě svůdně opáleného těla je tak stále na dosah. Bílá místa v partiích, kde citlivé části těla při vystavení kůže vstříc slunečním

Aby byla chic…oblečení jako dárek pro ženu

Vánoce, Vánoce přicházejí, co jenom koupit slečně/paní/dámě za dárek? Takové myšlenky se honí hlavou před Vánoci nejspíš i vám. Náhle vás napadne troufalá idea. A co něco na sebe? Vydáte

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!